7 powodów, dla których jacht na Mazurach warto czarterować w maju

Po pierwsze, czarterując jacht (np Twister 800n :))na Mazurach w maju, spotkasz dużo mniej ludzi niż w szczycie sezonu: lipcu czy sierpniu. Pływając jachtem nie trzeba się obawiać tłoku w portach albo tego, że jak będziesz chciał znaleźć miejsce do cumowania ok. godz. 20, to wszystkie dobre cumowiska będą zajęte.

 

jacht na jeziorze w maju

Puste jezioro majową porą

Po drugie, decydując się na czarter jachtu na Mazurach w maju, nie masz problemów ze znalezieniem drewna na ognisko. Wyspy i wysepki wciąż są jeszcze nieprzebrane, a znalezienie po zimie jakiegoś uschniętego konaru nie stanowi żadnego problemu. Do pełni szczęścia wystarczy tylko nie zapomnieć o kupnie kiełbasek. No i innych takich.

Po trzecie, czarterując jacht na Mazurach w maju, nie musisz się obawiać, że stojąc na dziko i przedzierając się przez jakieś krzaczory, wdepniesz w „ludzką minę”. Bądźmy szczerzy, po sezonie przejście się po mazurskim lesie często bywa slalomem między odchodami. W maju tego unikasz.

Po czwarte, czarterując jacht na Mazurach w maju, jest zdecydowanie taniej. Zamiast płacić ponad 300 zł, musisz wydać jedynie 170. Więcej pieniędzy zostaje na pozostałe atrakcje jak choćby zdobywanie serc pięknych kobiet lub mężczyzn w mazurskich portach. Wiadomo, za uczucie trzeba płacić…

Po piąte, czarterując jacht na Mazurach w maju, unikasz łatwego do spotkania w sezonie chamstwa. Czy to tych co robią w kanale falę (zawsze w najgorszym możliwym momencie), czy tych co głośno (przeklinają nawet więcej od Ciebie), czy też zwyczajnie ludzi niefajnych. Oni stawiają na lipiec.

Po szóste, czarterując jacht na Mazurach w maju, Twój sezon automatycznie się wydłuża. I tak zamiast żeglować w sezonie raz czy dwa, możesz to zrobić trzy lub cztery razy. Najpierw majówka, potem jakaś trzydniówka w lipcu no i oczywiście wrzesień. Będzie bosko.

Po siódme, czarterując jacht na Mazurach w maju, będziesz mógł jako pierwszy wśród znajomych chwalić się opalenizną. Wszyscy będą jeszcze przytłoczeni kwietniem (bo jak wiadomo kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata), a Ty na brązowo z twarzą ogorzałą wiatrem i słońcem, będziesz chodzącym okazem zdrowia i relaksu.

Tagi: , ,

Zostaw komentarz