Tym razem chcemy Wam przybliżyć kolejny model jachtu, który możecie u nas wyczarterować.
Ogólnie opinie są takie, że Twister 800 N to konstrukcja raczej turystyczna, ale z mocnym zacięciem sportowym. Jacht jest szybki, łatwo wchodzi w przechył, utrzymuje go i nie zwiększa przy mocniejszym wietrze. Cechą charakterystyczną jest bardzo łatwa sterowność i duża szybkość. Dostarcza zatem mocnych wrażeń zwolennikom umiarkowanych żeglarskich wyścigów. Jacht prezentuje się komfortowo i ma sporo miejsca w kabinie. Bardzo wygodnie może tu mieszkać 5 do 6 osób, a jeśli trzeba, Twister 800N pomieści nawet 8 żeglarzy.

Twister 800 opnie forum

Dosyć obszernie o Twisterze 800N wypowiada swoja opinię Mirko na  forum zegluj.net: Jeszcze kilka lat temu przepływający obok Twister wzbudzał niemałe emocje. Nie wiedzieć dokładnie czemu od pewnego czasu jachty na WJM ciągle rosną i jednostki które kiedyś były „krowami” stają się stałym elementem Mazur, tak też jest z Twisterem. Co do pływania, bardzo fajnie pływa się nią w przechyłach, wysokie burty zapewniają nam dużą stateczność, więc ciężko będzie go wywrócić. Jacht ma aspiracje regatowe 34m żagla pozwala nim popływać dosyć szybko, ale nie zapominajmy że tak czy inaczej to jacht rodzinno rekreacyjny. Co do sterowania, to steruje się podobnie jak każdym jachtem o tych wymiarach i tej masie, czyli przy silniejszym bajdewindzie trzeba nieraz użyć trochę więcej siły niż to bywa na jednostkach mniejszych takich jak np: Sasanka 660. Kokpit bardzo duży, w zasadzie cala załoga może się w nim pomieścić, ale. No właśnie to co boli np w Tangu 780, boli i w Twisterze, mianowicie chodzi o podpórki pod stop, szczególnie kiedy stanie się na nie goła stopą. Kabina jest dość obszerna, w 7 osób w sumie ciasno mieć nie będziecie, ale 6 to chyba optymalna liczba na ten jacht, jeśli mnie pamięć nie myli to koje dziobowe są dość krótkie, więc tam powinno się skierować osoby najniższe.

Twister 800 N: Raczej nie do spokojnej żeglugi…

Twister 800N ma też opinię łódki nie za bardzo nadającej się na rejsy rodzinne. Tak o nim pisze Zbigniew Jatkowski na forum mazury.info.pl: Ogólnie można powiedzieć, że jacht jest “narowisty”. Prowadzi się podobnie do Tanga 730. Dla niedoświadczonej załogi raczej polecałbym coś spokojniejszego, względnie dużą dawkę rozsądku dla sternika. Warunki mieszkalne i miejsce w kokpicie dla 5 osób – OK.
Sportowy charakter łódki zwięźle podkreśla też Mabar na sailforum.pl: jeśli pływałeś na łódkach regatowych, choć przez chwilę, to łódź jest idealna.

… ale ładny i wygodny jacht

Użytkownicy czarterujący Twistera 800N często podkreślają komfort żeglugi i estetykę. Np. VA00 tak pisze na forum mazury.info.pl: Jest to jedyna powstała w ostatnich latach konstrukcja o której mogę śmiało powiedzieć, że jest ładna i podoba mi się.
Z kolei Mikołaj na forum mjacht.pl ma taką opinię: Bardzo przyjemnie się prowadzi, pływa ostro, potrafi pływać szybko, przy odrobinie wysiłku. Stabilna. Pływa też przy słabych wiatrach. Dla 6 osób zupełnie komfortowo. Koja na rufie niska, ale za to obszerna (204 cm wzrostu mieści się z zapasem)

Najcenniejsze są jednak opinie tych którzy Twistera 800N czarterowali często i długo. Bardzo fachowe opinie na temat jachtu przedstawił Tomtom na forum mazury.info.pl: to jedna z najszybszych łódek jakie można spotkać na Mazurach, daje dużo frajdy z żeglugi, ma dużo miejsca na i pod pokładem, ze względu na małe zanurzenie bez miecza podejdziesz nim prawie wszędzie „na dziko”. Niestety jak pisał admin jest narowista – czyli wymaga od załogi i sternika. Na egzemplarzu który od kilku lat czarteruje (800n), muszę refować grota od 3B, bo przechył i łopot liku luzowanego grota straszy moje dzieci:). Zresztą ref to dobra praktyka – bezpiecznie i bez nadmiernego przechyłu odchodzisz tym, którzy się nie refują. po prostu opory przy dużym przechyle i luzowanie co chwile grota nie wpływa korzystnie na prędkość jachtu:) W przypadku załogi 5-6 dorosłych chętnych do balastowania na burcie granica refowania pewnie się przesuwa, ale tego jeszcze nie spraktykowałem.

Jacht oczywiście możesz wyczarterować w Rucianem, prosto z floty Mazurskich Jachtów. Skontaktuj się z nami w sprawie czarteru

, jachtu lub obejrzyj naszą ofertę jachtu Twister 800 jaki jest do czarteru w Rucianem.