Nowe radary na drogach na Mazury. Spis

Dojechać na Mazury i nie zapłacić mandatu to prawie tak trudne jak wywalenie łajby w czasie bezwietrznej pogody. Ale uwierzcie, i jedno i drugie jest do zrobienia. Oto spis miejsc, gdzie stoją żółte skrzynki, a krzakach lubią się czaić policjanci.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Jedziesz na Mazury. Zastanawiasz się już tylko czy wziąłeś sztormiak i czy armator nie zapomni o tym, że dziś przyjeżdżasz :). A tu nagle, trach, kabuum, oślepiające światło i już masz fotkę, 3 punkty więcej i dwie stówki mniej! I jak tu żyć, panie premierze?! By uniknąć takich sytuacji przeczytaj nasz krótki przewodnik miejsc radarowych. No i zdejmij nogę z gazu, wtedy problemów będzie mniej. radar

Radary w drodze na Mazury z Warszawy

Jadąc z południa Polski (Warszawa, Śląsk) wyjeżdżając ze stolicy proponujemy drogę S8 na Wyszków. Dobra dwupasmówka, nawet jadąc szybko jest bezpiecznie. Ale uwaga.
1. Kilka kilometrów za końcem dwupasmówki, w miejscowości Ojcowizna lubią stać policjanci.
2. Jeszcze troszeczkę dalej w miejscowości Trzcianka stoi fotoradar. Ograniczenie prędkości do 70 km/h.
3. Ledwie 4 km dalej kolejna żółta skrzynka – również ograniczenie do 70 km/h.
4. Do Ostrowi Mazowieckiej droga jest już bezradarowa. My polecamy tam skręt na Łomżę na drogę 677. Tam aż do Łomży jest spokojnie, przez miasto sporo świateł, ale zazwyczaj się nie stoi. Kolejna żółta, kwadratowa atrakcja (i to nowa ustawiona w tym roku!) czeka nas za Piątnicą, na górce w miejscowości Budy Czarnockie. Ograniczenie do 50 km/h.
5. Tuż po tym skręt w lewo w Kisielnicy w drogę 63 na Pisz. Tu warto zwrócić uwagę na miejscowości Mały Płock i Kolno, gdzie w krzakach zupełnie niezauważony potrafi się pojawić automatyczny radar (chyba Straży Miejskiej lub Gminnej)!
6. Ryzyko spotkania patrolu jest też stosunkowo duże na długich prostych tuż przed Piszem, a potem już po przejechaniu tego całkiem sympatycznego miasteczka w miejscowości Snopki. Tu nawet ci najbardziej bezpiecznie jadący kierowcy potrafią czasem dać się złapać. Ruciane Nida wita :).
Z kolei jadąc z zachodu czy północnego zachodu (Trójmiasto, Olsztyn) trzeba się nastawić na radary w Sorkwitach przed Mrągowem i w Pieckach za Mrągowem.

Mazury bezpiecznie

Ale pamiętajcie, że najlepszym sposobem na spokojny dojazd do miejscowości Ruciane Nida i relaksacyjny czarter jachtu to po prostu wolniejsza jazda. Pół godziny później znaczy znacznie bezpieczniej!twister 800
No dobra, i na koniec powiemy jak wywalić łajbę na szkle, czyli zupełnie bez wiatru :). Historia prawdziwa. Ciągniemy koleżkę naszego na silniku (on płynął malutką foką), uciekł mu fał grota i majtał się przy topie masztu. To on wchodzi na maszt, ma już ten fał, a tu nagle obok przepływa motorówa, robi duuużą falę, łódka zaczyna się kołysać, mając 70 kg w tak dziwnym punkcie jak top masztu, kładzie się w kilka sekund. Na szczęście chłopaki przytomnie od razu podłożyli koło pod maszt i skończyło się tylko na utopionej kotwicy :).

Znacie jeszcze jakieś „radarowe miejsca” po drodze na Mazury?

Zarezerwuj jacht motorowy lub żaglowy już teraz!

2 komentarze/y do artykułu “Nowe radary na drogach na Mazury. Spis

 • 17 lipca, 2014 at 3:12 pm
  Permalink

  Szczególnie często można spotkać Panów Policjantów między Kolnem a Piszem – szczególnie w miejscowościach Wincenta (tam jest też dość zdradliwy mostek na wyjeździe w stronę Pisza) i Jeże – tutaj lubią stać na obu końcach wsi, gdzie domów już nie ma, ale obszar zabudowany i ograniczenie do 50 km/h wciąż obowiązuje.

  Reply
 • 17 lipca, 2014 at 5:10 pm
  Permalink

  Ale chyba ten rada w Markach zdjęli ostatnio.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *