Guzianka dwie śluzy

W sezonach 2020 i 2021 mają być czynne dwie śluzy Guzianka. To znacznie przyspieszy przemieszczanie się żeglarzy między Jeziorem Nidzkim i Bełdanami

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową Guziankę uruchomimy już w czerwcu – zapowiedział Przemysław Daca, prezes Wód Polskich w Dzienniku Gazecie Prawnej na początku kwietnia. Ostatnio te słowa potwierdził również rzecznik prasowy tej instytucji Sergiusz Karuzel w rozmowie z NAUTIGO. – Na razie nie notujemy żadnych opóźnień, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to w sezonie powinny być otwarte obie śluzy.

2020 Guzianka dwie śluzy

Prace przy budowie śluzy Guzianka II są już na wykończeniu, a nowa budowla znajduje się kilkadziesiąt metrów na północ od śluzy Guzianka I. Koszt budowy to ok. 30 mln zł. Założenie właściciela czyli Wód Polskich jest takie, że ta pierwsza będzie obsługiwać ruch żeglarzy.  Tędy będą pływać nasze jachty Antila 27 :). Z kolei starsza śluza będzie dla statków pasażerskich. To powinno radykalnie usprawnić ruch – co roku przepływa tędy 15 tys. jednostek. Wydaje się więc, że czekanie na śluzowanie w letnie weekendy wreszcie odejdzie do lamusa.Guzianka II

Guzianka 2021

Także w kolejnym roku będzie podobnie. Bo choć planowany jest remont śluzy Guzianka 1, to przetarg ma zostać ogłoszony dopiero w przyszłym roku, a najpewniej prace rozpoczną się dopiero w 2022 r. Może więc być tak, że w sezonie 2022 działać będzie tylko Guzianka II. Rok później za to powinny to być znowu dwie śluzy i obie wyremontowane!Guzianka II

Guzianka godziny otwarcia 2020

Śluza Maj Czerwiec
Guzianka 09-18 09-18
Karwik 09-16 09-16
Przerwanki 09-16 09-16

W maju i w czerwcu 2020 r. śluza Guzianka będzie otwarta codziennie w godzinach 09 – 18. Z kolei śluza Karwik, którą trzeba pokonać płynąc z jeziora Śniardwy do Pisza, będzie również czynna codziennie, ale tylko do godziny 16. W takich samych godzinach, czyli 09 – 16 będzie czynna śluza Przerwanki przy jeziorzo Gołdopiwo.
Godzin otwarcia na kolejne miesiące jeszcze nie podano, ale zwyczajowo są dłuższe.

Kanały na Mazurach remonty 2020

Warto pamiętać, że trwa remont ubezpieczeń brzegów Kanału Jeglińskiego, który łączy Śniardwy i Roś i ma ponad 5 km długości. Jak czytamy w komunikacie nawigacyjnym, „na całej długości kanału obowiązuje oznakowanie nawigacyjne dostosowane do prowadzonych tam robót”.
Z kolei w Giżycku mogą występować utrudnienia z wpłynięciem do kanału Łuczyńskiego (Giżyckiego). To jest związane z przebudową nabrzeża od strony jeziora Niegocin. Jednak można pływać tzw. starym kanałem, czyli wyremontowanym kanałem Niegocińskim.

2 komentarze/y do artykułu “Guzianka dwie śluzy

 • 17 maja, 2020 at 7:06 pm
  Permalink

  Super, w końcu będzie łatwiej przebić się na Bełdany. Kiedyś utknąłem na parędzisiąt minut jak szły pod rząd dwie puszki. Ciekawe co będzie teraz jak dwie puchy przybędą od strony Bełdan jedna po drugiej. Czy będą je puszczać jedną śluzą czy równolegle. Tak czy owak będzie super.

  Reply
 • 18 maja, 2020 at 11:07 am
  Permalink

  Extra.
  Dzięki za info i materiały.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *