Boatshow 2019 – Relacja z targów w Łodzi

Premiera jachtu Antila 30 była największym wydarzeniem podczas łódzkich targów żeglarstwa i sportów wodnych Boatshow 2019. Ale jachtów do oglądania było zdecydowanie więcej. Targi można zaliczyć do najciekawszych w kraju: nieduże, ale bardzo konkretne.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Egzemplarz pokazowy można było przy odrobinie szczęścia zobaczyć na wodzie na Mazurach. Jednak jak wiadomo, nie każdy ma szczęście :). Oficjalna sprzedaż dopiero ruszyła i pierwsze egzemplarze jachtu Antila 30 będą w czarterze dopiero w sezonie 2020. Tymczasem już podczas ostatnich targów Boatshow 2019 w Łodzi można było wejść na jacht Antila 30.

Jacht Antila 30. Nowość 2020

targi żeglarskie

Pokazowy egzemplarz miał koło sterowe, choć dostępne będę oczywiście też wersje z rumplem. Jacht jest bardzo szeroki – ma 320 cm w najszerszym miejscu. To prawie tyle, ile większa siostra – Antila 33. W środku jest więcej miejsca niż na jachcie Antila 27. Dlatego też tym jachtem może pływać nawet 10 osób. Pod pokładem jest dużo światła – z boku są stosunkowo duże okienka – bulaje. Z kolei na pokładzie wszystkie liny są wyprowadzone na jedną stronę. Asymetryczność ma swoje plusy dodatnie. Ale ma też swoje plusy ujemne. Generalnie jacht robi dobre wrażenie. Więcej opinii za kilka miesięcy, po tym gdy go solidnie opływamy :). Oprócz jachtu Antila 30, na targach można też było zobaczyć w środku egzemplarz jachtu Antila 24.4.

Jachty Antila długość kadłuba

Antila 22 6,67 m
Antila 24 7,18 m
Antila 24.4 7,35 m
Antila 26 cc 7,80 m
Antila 27 8,24 m
Antila 30 8,85 m
Antila 33 9,60 m

targi żeglarskietargi jachtowe

Boatshow – jachty żaglowe

Jak wiadomo, nie samymi Antilami żeglarz mazurski żyje. Choć impreza w Łodzi mieści się w tylko jednej hali, to proporcjonalnie do wielkości gości chyba najwięcej jachtów. I tak można też było obejrzeć jachty Sedna 30 czy Laguna 26. Z rzadziej widywanych jachtów na imprezach, tym razem można było zobaczyć jacht N’Fun 30. Jest to konstrukcja z zacięciem regatowym, ma m.in. wysuwany genakerbom. Powierzchnia genakera może liczyć nawet 100 metrów kwadratowych! Nie zabrakło również opisywanego przez nas ostatnio jachtu Imexus 28.

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Targi nie tylko dla wodniaków

Poza jachtami, na targach można było zobaczyć wiele innych ciekawych rozwiązań. Nam szczególnie w oko wpadły propozycje dla najmłodszych – dziennik pokładowy i kolorowanki przygotowane przez logbooki.pl. To kolejny sposób, by najmłodsi się na rejsie nie nudzili. A tego jak wiadomo, nigdy za wiele.
Z wodniackich rozwiązań naszą uwagę przykuł również Eventboat, czyli okrągła łódeczka, która ma służyć głównie biesiadowaniu. Na targach w kolorze różowym. Na zdrowie!

targi żeglarskietargi jachtowe

Oprócz skuterów wodnych, prezentowane były również gokarty wodne: jedno i dwuosobowe. Takie malutkie coś w ślizgu może lecieć prawie 40 km/h!
Jak zwykle prowadziliśmy też nasz prywatny konkurs „produktów od czapy na targach wodniackich”. Konkurencja była mocna. Podczas obrad jury prawie doszło do rękoczynów :), więc zwycięzców mamy dwóch. Tym razem zwyciężają japoński nóż do cięcia glazury i terakoty oraz pasty do konserwowania skórzanych kanap. Zwycięzcom życzymy stopy wody pod kilem.

targi żeglarskietargi jachtowe

Galeria zdjć i wideo – BoatShow Łódź

 

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *