Warszawski Salon Jachtowy – nowe targi rosną w siłę

Jachty żaglowe, jachty motorowe (tych znacznie więcej) no i mnóstwo sprzętu ogólnowodniackiego: kajaki, sztormiaki czy inne kapoki. W podwarszawskim Nadarzynie po raz czwarty odbył się Warszawski Salon Jachtowy

Targi Żeglarskie i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo (hala F) są raczej kameralne. Jednak odnieśliśmy wrażenie, że znacznie bardziej żeglarskie niż inne, większe targi w Polsce zdominowane już przez jachty motorowe. Warszawski Salon Jachtowy (4. edycja) odbywa się w dniach 18 – 20 października 2019 r.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Jacht Laguna 30

Jeśli chodzi o jachty żaglowe, to oprócz stałych bywalców jak np. firma Northman z konstrukcją Maxus 24 Evo, naszą uwagę przykuł jacht Laguna 26. Producentem jest jedna z bardziej doświadczonych firm w branży jachtów w Polsce – stocznia jachtowa Sułkowski. Jest to nieco dłuższa siostry jachtu Laguna 730, który jest w naszej flocie. Laguny są znane z doskonałych właściwości nautycznych. Ostatnio właśnie na jachcie Laguna 30 bosman – szkutnik NAUTIGO Michał Matla wygrał regaty Mamert Cup 2019. Już od przyszłego sezonu taka jednostka będzie również we flocie NAUTIGO!

Dziecko puszcza jacht z koryDzieci na wakacjach przy ognisku

Jacht Imexus 28

Z innych, mniej znanych na Mazurach konstrukcji, obejrzeliśmy także jacht Imexus 28. Jest to połączenie trochę jak słony karmel, czyli jachtu żaglowego z… motorowym. Według producenta Imexus Yachts, ta jednostka pozwala łączyć żeglarstwo i rejsy motorówką. – Przez opróżnienie zbiornika balastowego Imexus 28 (długość kadłuba to 805 cm) w kilka minut zamienia się z przyjaznego rodzinie szybkiego jachtu żaglowego w szybki jacht motorowy – czytamy w folderze Imexus 28. Na targach był prezentowany egzemplarz z silnikiem 115 koni mechanicznych. Dla porównania: zwyczajowo jacht tej wielkości ma sinik o mocy sześciu do dziesięciu KM. Na wodzie taka jednostka może osiągać prędkość około 20 węzłów, czyli praktycznie wchodzić… w ślizg. Pod pokładem wygodnie może funkcjonować sześć osób. Nie widzieliśmy tego na wodzie, ale jest to na pewno rozwiązanie oryginalne. Dla jednych lody o smaku słonego karmelu to najlepsza rzecz na świecie. Dla innych nie.

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Dziecko puszcza jacht z koryDzieci na wakacjach przy ognisku

Jachty motorowe

Jak na każdych targach wodniackich, można w Nadarzynie obejrzeć mnóstwo motorówek. Jachty motorowe coraz śmielej goszczą na Mazurach. Warszawski Salon Jachtowy to okazja by obejrzeć w środku takie kolosy jak np. jacht Futura 40 czy Northman 1200. Nam przypomina to nieco pływające apartamenty. Ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Co nie zmienia faktu, że my wolimy dreszczyk emocji związany ze śmiganiem w ostrym bejdewindzie :). Do obejrzenia były też mniejsze jednostki motorowe, które były jednak nieco tańsze niż milion złotych. Tyle wynosi cena za jacht motorowy Futura 40.

Dziecko puszcza jacht z koryDzieci na wakacjach przy ognisku

Warszawski Salon Jachtowy – sprzęt dla wodniaków

Swoje stoisko w czasie imprezy Warszawski Salon Jachtowy miał również sklep kajakowy Kajakowo.net. Oprócz kajaków morskich, górskich czy turystycznych oglądać można było również kanadyjki czy kajaki dmuchane. Jak zwykle od kilku lat, nie zabrakło także dmuchanych SUPów, czyli stand up paddle. W uproszczeniu chodzi o deskę, na której się staje i wiosłuje. Zapewne nie wiesz, ale jednym z fanów takiego spędzania czasu jest m.in. Eddie Vedder z kultowego zespołu Pearl Jam :). Nie zabrakło również stoiska znakomitych sztormiaków polskiego producenta Hornet. Naszym skromnym zdaniem, mogą one śmiało konkurować z takimi potentatami jak Helly Hansen czy Musto.

W naszej ulubionej, prywatnej konkurencji „stoisk zupełne od czapy na targach wodniackich” tym razem nie wygrywają fotele do masażu. Pierwszego miejsca nie zajęły także wyciskarki do świeżych soków. Tym razem na targach żeglarskich laur NAUTIGO w kategorii „największego oderwania od sportów wodnych” wygrał producent ostrzałek do noży. Jest to jak wiadomo, rzecz niezbędna na jachcie podczas każdego sztormu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *