Twister 800 Ruciane Nida – wodowanie jachtów

Wszem i wobec ogłaszamy żeglarskiej braci: udało się!
Dwa nowiutkie, pachnące stocznią Twistery 800 N ze świetnymi żaglami, silnikami Merkury, talerzami z których aż chce się jeść i kubkami, które się rwą by gasić Wasze pragnienie, czekają na chętnych do czarterowania.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Wbrew pozorom wodowanie to kwestia dosyć prosta. Jacht przyjeżdża na przyczepie, łapie się go pasami, dźwig bierze go w górę, przenosi i opuszcza na wodę. Wygląda to mniej więcej tak:

Dużo więcej zachodu było z taklowaniem. By czarter ujący jachty mogli się radować żeglowaniem na Mazurach, trzeba było podopinać wszystkie wanty i sztagi na ostatni guzik, a raczej zawleczkę. Wbrew pozorom, zajęło to ładnych kilka godzin, a problemów które musieliśmy rozwiązać, było bez liku. Oczywiście nie obyło się bez utopienia kilku przetyczek i wykonania rzeczy zupełnie niepotrzebnych.
Na pierwszy front przygody Twister 800 Ruciane Nida poszedł jacht o nazwie Ananas. Szczególnych atrakcji dostarczył nam pokrowiec na grota – założenie go wymagało konsultacji u samego… Pana Tolka. Kolejny Twister 800 Ruciane Nida z perspektywy wody zaczął oglądać kolejnego dnia. Mango (trzymamy się nomenklatury owocowej – następne jachty pewnie będą się nazywać kiwi i pigwa) dojechał dzień później i tu, choć mieliśmy to już rozkminione, też potrzebowaliśmy kilku godzin.
W każdym razie te kilka dni spędzonych w Rucianem, a dokładniej w Porcie u Faryja, zapamiętamy bardzo miło. Choć żeglować na jachtach praktycznie nie zdążyliśmy, to tawernę poznaliśmy… dogłębnie :)
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o czarterze nowych jachtów Twister 800 n wypełnij formularz rezerwacji czarteru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *