Mazury. Wielkie otwarcie sezonu żeglarskiego

Parada jachtów żaglowych i nie tylko, liczne konkursy i fantazyjnie poprzebierani żeglarze. Otwarcie sezonu żeglarskiego w Giżycku już we wtorek 3. maja.

Już po raz szósty na otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach w mieście Giżycko odbędzie się Parada Jednostek Pływających. Wszystkich: pasażerskich, ratowniczych i prywatnych – wszystko to od strony jez. Kisajno przez kanał Łuczański w kierunku jez. Niegocin. Nie zabraknie jachtów żaglowych, motorowych i wszystkiego tego, co na wodzie się utrzyma.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

W tym roku ważnym elementem imprezy otwarcie sezonu żeglarskiego, i to nie tylko dla żeglarzy biorących jachty w czarter, będzie „Zielone Światło dla wodniaków”, czyli symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej Mostu Obrotowego. Wiosną zabytek przeszedł remont generalny. Co ciekawe, mający ponad sto lat most otwierany jest ręcznie. Przez pewien czas poruszany był elektrycznie, ale zrezygnowano z tego pomysłu, bo zbyt szybkie ruchy niszczyły nabrzeże.

Ci, którzy zdecydują się na czarter jachtów w maju na pewno nie będą się nudzić. Majowi żeglarze będą mogli wziąć udział w konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. I jak na maj przystało, czarter ujący jachty na Mazurach będą mogli posłuchać „Majowego Szanowania”. A jak wiadomo, szanty i wszelkie inne imprezy żeglarskiej braci, która przemierza Mazury służą.

Z kolei żeglarze, którzy mimo że teraz w czarter biorą jachty większe, są entuzjastami regat jednostkami niewielkimi, będą mogli przyglądać się zmaganiom Optymistów, Laserów i desek żaglowych w Międzyszkolnej Bazie Wodnej.

Jednym słowem, w maju w mieście  Giżycko emocje gwarantowane, a czarter jachtu na Mazurach będzie wielką przygodą.

[

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *