Wielkie Otwarcie Sezonu

Parada jachtów żaglowych i nie tylko, liczne konkursy i fantazyjnie poprzebierani żeglarze. Otwarcie sezonu żeglarskiego w Giżycku już we wtorek 3. maja.

Już po raz szósty na otwarcie sezonu na Mazurach w mieście Giżycko odbędzie się Parada Jednostek Pływających pasażerskich, ratowniczych i prywatnych (od strony jez. Kisajno przez kanał Łuczański w kierunku jez. Niegocin). Nie zabraknie jachtów żaglowych, motorowych i wszystkiego tego, co na wodzie się utrzyma.

W tym roku ważnym elementem imprezy dla żeglarzy biorących jachty w czarter będzie „Zielone Światło dla wodniaków”, czyli symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej Mostu Obrotowego. Wiosną zabytek przeszedł remont generalny. Co ciekawe, mający ponad sto lat most otwierany jest ręcznie. Przez pewien czas poruszany był elektrycznie, ale zrezygnowano z tego pomysłu, bo zbyt szybkie ruchy niszczyły nabrzeże.

Ci, którzy zdecydują się na czarter jachtów w maju na pewno nie będą się nudzić. Majowi żeglarze będą mogli wziąć udział w konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. I jak na maj przystało, czarter ujący jachty na Mazurach będą mogli posłuchać „Majowego Szanowania”. A jak wiadomo, szanty i wszelkie inne imprezy żeglarskiej braci, która przemierza Mazury służą.

Z kolei żeglarze, którzy mimo że teraz w czarter biorą jachty większe, są entuzjastami regat jednostkami niewielkimi, będą mogli przyglądać się zmaganiom Optymistów, Laserów i desek żaglowych w Międzyszkolnej Bazie Wodnej.

Jednym słowem, w maju w mieście  Giżycko emocje gwarantowane, a czarter jachtu na Mazurach będzie wielką przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *