Mazury. Największe imprezy 2016

Mazury Air Show, szanty w Giżycku czy po prostu koncerty mniej lub bardziej znanych zespołów. Krótki przegląd co ciekawszych, a raczej tych największych imprez na Mazurach latem 2016 roku.

Imprezy w czerwcu na Mazurach

3 czerwca. Fani muzyki elektronicznej i wakeboardów powinni koniecznie odwiedzić plażę miejską w Giżycku. Wake’n’bass to impreza zacna. Całość w ramach trzydniowych dni Giżycka (3 – 5 czerwca).

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

30 czerwca. Tego dnia rozpoczyna się 73. Rajd Polski, który jest częścią eliminacji Mistrzostw Świata. Impreza trwa cztery dni – dla fanów motosportów prawdziwa gratka. Innym w tym czasie radzimy Mikołajki omijać. Zazwyczaj zatłoczone, wtedy są jeszcze bardziej głośne. Choć trudno w to uwierzyć, to naprawdę tak jest :).

Imprezy w lipcu na Mazurach

15 – 16 lipca. XXIV festiwal Szanty z Folkiem na Plaży Miejskiej w Giżycku. Kiedyś w Twierdzy Boyen, dziś bliżej wody na Plaży Miejskiej. Impreza huczna i duża. Trudno zrozumieć co na koncercie szantowym robi zespół Brathanki, no ale piosenki żeglarskiej też na pewno nie zabraknie.

21-23 lipca. Mazury Hip – Hop Festiwal w Giżycku. Wystąpią legendy polskiego hip – hopu: m.in. Tede, Sokół i Marysia Starosta czy Hemp Gru. Impreza w Twierdzy Boyen, gdzie nieraz również szanty grano.

30-31 lipca. XXXVII Festiwal Szantowy w Mikołajkach. Impreza nieco mniejsza niż w Giżycku. Trudno uznać to za wadę.

Imprezy w sierpniu na Mazurach – Mazury Air Show

07 – 08 sierpnia. Mazury Air Show w Giżycku i Kętrzynie. To zdecydowanie największa tego typu impreza w regionie – co ciekawe z perspektywy żeglarzy pojawiają się tu m.in. statki powietrzne mogąca lądować na wodzie. Dobre miejsce do oglądania to jezioro Niegocin.  Pierwszego dnia, w sobotę zaplanowano dwa bloki dwugodzinnych pokazów lotniczych – o godz. 12 i 16. O 22 pokaz sztucznych ogni, a w niedzielę lotniczy pokaz finałowy.

13 sierpnia. Inscenizacja historyczna w Twierdzy Boyen. Tego dnia będzie można odbyć podróż w czasie i cofnąć się o sto dwa lata do początku pierwszej wojny, kiedy to o fortyfikację biły się wojska rosyjskie i niemieckie. Jak zwykle udział w widowisku wezmą liczne grupy rekonstrukcyjne. Niemniej jednak wydaje się, że wynik tej potyczki jest z góry przesądzony i coroczni bywalcy mogą mieć poczucie małego deja vu :). Ten dzień to dobra okazja by zwiedzić Twierdzę Boyen z przewodnikiem.

Oczywiście w wielu portach odbywa się także mnóstwo mniejszych koncertów szantowych. Wydaje się, że tutaj prym wiodą Mikołajki, Giżycko oraz bardziej na północy Sztynort. Ale to nie znaczy, że szantymeni nie goszczą w takich miejscach jak np. tawerna w Porcie Korektywa w Piaskach. Szczegółowy plan imprez szantowych na lipiec i sierpień jeszcze będziemy publikować, poniżej wydarzenia najbliższe, czyli majowe.

Koncerty szantowe na majówkę

Dobry skład koncertowy wydaje się być w Sztynorcie. Na majówkę, w sobotę 30 kwietnia zagra Mietek Folk, w niedzielę EKT Gdynia, a w poniedziałek Mirek Koval Kowalewski. Ta same ekipa, tylko w nieco odwróconej kolejności będzie grała również na długi weekend 26-29 maja (Boże Ciało).
Z kolei w Mikołajkach na majówkę, 30 kwietnia dla odmiany zagra… EKT Gdynia. Dzień później, w niedzielę zespół Anker, a następnego dnia Shantaż. Ten sam zespół zagra w czw 26 maja. Dzień później Mirek „Koval” Kowalewski, a w sobotę Załoga dr Bryga.
Na majówkę i otwarcie sezonu koncerty piosenki żeglarskiej odbędą się także w Giżycku.
To kalendarium imprez na Mazurach może pomóc wszystkim. Ci, którzy lubią choćby samoloty, sztuczne ognie czy huczne zabawy – wiedzą gdzie i kiedy płynąć. Ci, co za takimi atrakcjami nie przepadają, wiedzą gdzie wtedy… nie płynąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *