Mazury AirShow 2016 . Co? Gdzie? Kiedy?

Odlecieć na żaglach? Oczywista oczywistość. Odrzutowe myśliwce Mig 29 zaatakują niebo nad Niegocinem, a całość będzie można zobaczyć płynąc pod żaglami na jeziorze Niegocin. Innymi słowy: krótka zapowiedź Mazury Airshow 2016. Opowiada Iwona Doroszko z biura prasowego imprezy.

Mazury AirShow 2016

6 – 7 sierpnia po raz kolejny odbędą się pokazy lotnicze w ramach Mazury AirShow. Jakich atrakcji można się spodziewać w czasie trzech bloków pokazowych w tym roku?

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »
AirShow Mazury 2016

To już 18. edycja mazurskich pokazów lotniczych Mazury AirShow. Od 2010 roku impreza odbywa się w okolicach plaży miejskiej w Giżycku nad Jeziorem Niegocin. W uproszczeniu można powiedzieć, że na zawodach lotniczych jednego dnia jest wszystko, kolejnego tylko połowa atrakcji – tak naprawdę trudno cokolwiek dokładnie planować, bo plany lotników zmienne są (śmiech). To co można powiedzieć na 100 procent – fani samolotów startujących i lądujących na wodzie będą mogli obejrzeć samolot Piper PA-18 Super Cub na pływakach. Pipera PA-18 „Super Cub” prezentować będzie na naszych pokazach przesympatyczna para z Niemiec Rudhiger i Nathalie Hahn.
Trochę jak taksówki w serialu Przystanek Alaska?Air Show Mazury 2016_2
Dokładnie.  Na pewno pojawi się też samolot Extra 200 – statek, na którym można pokazywać wszelkie akrobacje lotnicze. Uwe Zimmermann – wyjątkowo sympatyczny pilot maszyny z Niemiec – jest w Polsce dobrze znany. Tradycyjnej beczki oczywiście nie zabraknie. Będzie można też obejrzeć skonstruowany przez Polaków w okresie międzywojennym samolot RWD – 5. Będzie to wierna,  wykonana w skali 1:1 kopia polskiego samolotu sportowo-turystycznego RWD-5. Na takim właśnie samolocie w 1933 r. Stanisław Skarżyński wykonał swój lot z Afryki do Ameryki Południowej.gizycko-mazury-airshow
Obecny będzie również Jakolew Jak – 18 z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Niewątpliwą atrakcją będzie też dwudziestoczterosobowy samolot DC 3 Dakota ze Szwecji, którym obecnie opiekują się weterani szwedzkiej armii. Zwana pieszczotliwie „Daisy” należy do szwedzkiego Stowarzyszenia Latających Weteranów Flygande Veteraner .
Na Mazury AirShow zaprezentuje się w pięknym „upierzeniu” po raz pierwszy śmigłowiec Eurocopter  EC-120 Colibri. Nie zabraknie też tzw. czortolotów, czyli wiatrakowców , grupy skoczków spadochronowych i wielu innych atrakcji, które na pewno spodobają się naszym widzom.  Będzie dużo wodnosamolotów, które będą startować i lądować bezpośrednio z powierzchni jeziora.  Nie zabraknie samolotów ultralekkich i typowych turystycznych, które odwiedzą Mazury podczas odbywającego się w tym samym czasie Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur.
Rozumiem, że jak co roku  na pokazie będzie Wojsko Polskie, a dokładniej Siły Powietrzne RP.
Oczywiście. Będzie można oglądać m.in. Miga 29, mamy nadzieję na pokaz dynamiczny. Pojawi się też piękny, transportowy Herkules C 130. Jeśli chodzi o śmigłowce, to grupa poszukiwawczo – ratownicza na Sokole W 3 zademonstruje jak się podejmuje rozbitków z wody. Co ciekawe mają się również AirShow Mazury GIżyckopojawić bezzałogowe statki powietrzne z bazy lotniczej w Mirosławcu. Mamy również nadzieję zobaczyć grupy lotników z Litwy i Czech. Znad Wełtawy ma przylecieć grupa rekonstrukcyjna Pterodactyl Flight, która lata na replikach z I i II Wojny Światowej.
Ile widzów można się spodziewać?ari-show-gizycko-2016
Szacuje się, że pokazy ogląda co roku 50 tys. ludzi. Ale impreza nie jest biletowana, tak więc do końca nie wiadomo. Tak naprawdę pokazy odbywają się w dwóch miejscach jednocześnie. Głównym lotniskiem, z którego startować będą uczestnicy show to lotnisko Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo, gdzie można będzie z bliska zobaczyć wiele z maszyn biorących udział w pokazach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać z pilotami. Drugą areną jest jezioro Niegocin, czyli miejsce gdzie wszystkie statki można zobaczyć podczas prezentacji akrobacji . Najważniejsze dla wszystkich pasjonatów lotnictwa jest to, że impreza ta jako jedna z nielicznych tej klasy w Polsce jest imprezą darmową!pokazy-samolotowe-mazury
Skąd najlepiej podziwiać te samoloty?
Można oglądać z plaży, z łódek wiosłowych , z jachtów żaglowych. Dla mediów akredytowanych przygotowaliśmy też specjalny statek. Tak jak w ubiegłym roku chcemy również zrobić transmisję online na kanale YouTube. A na jednej z częstotliwości radiowych dokładnie na  częstotliwości 90,1 MHz.  Tadeusz Sznuk będzie komentował „na żywo”  z plaży miejskiej w Giżycku. Dzięki temu  będzie można go usłyszeć  w radiach i na smartfonach, we wszystkich miejscach wokół jeziora Niegocin i oczywiście na samym jeziorze. Zarezerwuj jacht by podziwiać samoloty!

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »
AirShow 2016 plan

Mazury AirShow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *