Można żeglować! Ministerstwo sportu rozwiewa wszelkie wątpliwości

Pandemia (miejmy nadzieję, że faktycznie przygasająca) nie stanowi przeszkody do żeglowania – to oficjalne stanowisko ministerstwa sportu. Koronawirus na Mazurach zanika! Zatem żagle stawić czas!

Koronawirus nie przeszkodzi żeglarzom

To, że w gronie rodzinnym można żeglować już od jakiegoś czasu, było jasne. Niejasne było czy można żeglować w więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Tutaj było pole do różnych interpretacji, my staliśmy na stanowisku, że oczywiście żeglować można. Teraz oficjalnie taką wykładnię dało również Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na swojej stronie resort opublikował odpowiedź na pytanie „Czy można pływać na jachcie 6 osobowym w grupie 6 osób, które nie są ze sobą spokrewnione?”. I jest ona bardziej niż zadowalająca :).
„W tej chwili nie ma limitu osób pływających na danej jednostce, natomiast liczba osób nie może przekraczać liczby osób dopuszczonej na danej jednostce pływającej.” Tak więc na jachcie zarejestrowanym na osiem osób może pływać do ośmiu osób, na dziesięcioosobowym do dziesięciu, itd.Koronawirus_na_Mazurach

Porty ruszyły

Co istotne, od tego poniedziałku 18 maja otwarte mogą być także restauracje (w nieco ograniczonym zakresie) i sanitariaty w portach. I tak też działa w Porcie u Faryja, gdzie stacjonują nasze jachty jak np. Antila 27. To oznacza, że żeglowanie na Mazurach jest obecnie prawie normalne. A warto pamiętać, że maj to świetny czas do żeglowania. Dni są długie, często dobrze wieje, no i ludzi nie za dużo. Za to przyroda w pełnym rozkwicie.

Koronawirus na Mazurach

Swoją drogą warto pamiętać, że całe Warmińsko – Mazurskie to jedno z najmniej dotkniętych epidemią województw. Do 21 maja zarejestrowano u nas zaledwie 170 przypadków koronawirusa. I tylko jeden skończył się zgonem. Najwyraźniej lasy i jeziora wirusowi nie służą i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej!
Nie zwlekajcie więc i przybywajcie na Mazury. Mało rzeczy pozwala się tak dobrze odprężyć, jak kilka dni pod żaglami. Jachty czekają!Koronawirus na Mazurach

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2023 !


Tylko do 31 stycznia 2023!
Dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *