Mimo koronawirusa można żeglować

Czarter jachtów na Mazurach jest możliwy i żeglarze z tej możliwości korzystają. Mimo koronawirusa w innych rejonach Polski.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Działa coraz więcej portów. W naszej okolicy oczywiście nasz macierzysty Port u Faryja czy Pod Dębem już się otworzyły. Choć restauracje mają swoje ograniczenia i albo są zamknięte albo serwują tylko dania na wynos.

Pytacie nas o wątpliwości natury prawnej. Sięgnęliśmy więc do źródeł. Na rządowej stronie gov.pl w aktualnych informacjach o koronawirusie można przeczytać następujące pytanie: „Czy możliwe jest prowadzenie działalności polegającej na wypożyczaniu sprzętu wodnego?” Odpowiedź urzędników jest krótka i dobitna: „Tak, jest możliwe.”

By nieco sprawę skomplikować w rozporządzeniu Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. można przeczytać o ograniczeniach działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0), w szczególności polegającej na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni, klubów fitness, sal zabaw i parków rozrywki. Z tym że my prowadzimy czarter w oparciu o PKD 77.21.Z, czyli dzierżawę sprzętu rekreacyjnego i sportowego: łodzi wycieczkowych, kajaków, żaglówek czy rowerów. Tak więc nie mamy przesłanek by nie wypożyczać jachtów. Mało tego w rozporządzeniu nie ma żadnych przepisów ograniczających w jakikolwiek sposób korzystanie z jachtów.

Jacht na jeziorze Nidzkim wczesną wiosną

Podobnie problem widzą funkcjonariusze służb, ponieważ żeglarzy z powodów epidemicznych nikt nie zatrzymywał i mandatów czy innych kar na tej podstawie nie wlepiał.

Żeglarze! Przybywajcie więc na Mazury. Jest naprawdę ślicznie.

Jeden Komentarz do artykułu “Mimo koronawirusa można żeglować

  • 12 maja, 2020 at 7:03 am
    Permalink

    Naprawdę nie mogę się już doczekać

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *