Czarter jachtów Ruciane Nida to my!  :)

Wskazówki dojazdu || Jachty do czarteru w Ruciane-Nida || Szczegółowe informacje o porcie

Flota Nautigo Mazurskich Jachtów cumuje w Porcie „U Faryja” w miejscowości Ruciane – Nida. Na terenie mariny za opłatą można zostawić auto, cały obiekt jest monitorowany.

Jachty do czarteru w miejscowości Ruciane Nida

Antila 24.4
Antila 24
Antila 27 Premium/Classic
Janmor 700
Laguna 700
Laguna 730


Zobacz inne jachty w Ruciane Nida »

Przystań żeglarska Ruciane Nida

Jest to centrum turystyczne tej miejscowości. W pobliżu i samym porcie jest mnóstwo knajp, gdzie można zjeść niezłą rybę, można też kupić gofry czy „szejki”, które latem pozwalają nieco ochłonąć od gorącej mazurskiej atmosfery. Oczywiście istnieje też możliwość aprowizacji na rejs (ważne dla II oficera). Do Biedronki i Polo Marketu trzeba podjechać 3 km do Nidy, ale inne sklepy spożywcze, gdzie w sumie też można wszystko dostać (i to w nie najgorszych cenach) są już w odległości 200 – 300 metrów od portu. Po drodze na dworzec PKS i PKP (jakieś 400 metrów od portu) jest również sklep żeglarski Michała Matli, który dba również o flotę Mazurskich Jachtów. Port Ruciane – Nida to po prostu idealne miejsce na rozpoczęcie rejsu :).
Co ważne, jadąc z południa Polski, z Warszawy czy ze Śląska jest to jedna z najbliższych mazurskich przystani. Dla porównania – Węgorzewo jest prawie 100 km, czyli jakieś półtorej godziny drogą dalej!

Wskazówki dojazdu

Wskazówki dojazdu z Pisza (Google Maps), kliknij i nawiguj do nas »

Łodzie cumujemy w porcie U Faryja, jadąc od strony Pisza należy na wysokości stacji Orlenu skręcić w prawo (jadąc z drugiej strony, w lewo) i zjechać w dół, w kierunku jeziora. Najlepiej zaparkować gdzieś w pobliżu fontanny – szczupaka  i udać się na ostatni pomost. Do końca. W razie co idź pod fontannę i dzwoń. W oczekiwaniu delektuj się szumem wody :). Wszelkie formalności związane z parkowaniem załatwia się z bosmanem Portu u Faryja – Marcinem.

Port Ruciane Nida jest pierwszym większym portem na południe od śluzy Guzianka. Dotarcie tam jachtem ze śluzy na silniku zajmuje jakieś 10 – 15 minut (stawianie żagli nie ma w tym miejscu większego sensu, ponieważ niektóre przesmyki są na pływanie na żaglach naprawdę za wąskie). Z kolei płynąc dalej na południe na  jezioro Nidzkie trzeba złożyć maszt by przepłynąć pod mostem drogowym. Potem drogę wodną na sam „koniec” Mazur, aż do Jaśkowa można pokonać już bez kładzenia masztu. Choć warto pamiętać, że na większej części Jeziora Nidzkiego obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.