Czarter jachtów Ruciane Nida to my!  :)

Flota Mazurskich Jachtów cumuje w Porcie „U Faryja” w miejscowości Ruciane – Nida. Na terenie mariny za opłatą można zostawić auto, cały obiekt jest monitorowany. W porcie jest około sto miejsc do cumowania jachtów żaglowych , do zewnętrznej kei można bez problemu podchodzić bez podnoszenia miecza i płetwy sterowej. Nie ma tu mooringów, są za to sztywne metalowe y-bomy. Dłuższe jachty powinny korzystać zarówno z cum jak i springów. W porcie jest też wydzielona część dla statków białej floty właściciela portu Eugeniusza Faryja. Dla tych, którzy nie chcą spróbować swych sił na żaglach może to być doskonały sposób na poznania Mazur od strony wody. W sezonie tego typu rejsy startują co godzinę.

Jachty do czarteru w miejscowości Ruciane Nida

 

Twister 800n. Szybki i smukły – mazurska piękność

Wcale szybki i momentalnie łapiący przechył. Dla tych co lubią balastować, a pływanie w przechyle im niestraszne. Jednostki Mango i Ananas czekają na śmiałków gotowych do przygody.

Na naszych klientów czekają dwa jachty typu Twister 800.  Jednostki w pełni wyposażone i zadbane stoją w porcie u Faryja (Ruciane-Nida).

 

 


Antila 27Antila 27 Premium. Przyjemność dla całej rodziny

Stateczność, a jednocześnie niezłe właściwości nautyczne. No i oczywiście komfort. W ten sposób można opisać znakomite jednostki, jakimi są nasze jachty typu Antila 27.

Na pokładzie naszych wersji premium jest ogrzewanie, lodówka i mocne silniki, w których 9,8 koni mechanicznych wyrywa się by pływać po mazurskich jeziorach. Te łajby są idealne dla tych, którzy planują żeglowanie z dzieciakami. Oczywiście tych, którzy od dzieci chcą odpocząć też ugoszczą :). Jacht czeka na Ciebie w Rucianem.

 


antila 24Antila 24. Mały wielki jacht na Mazurach

To dobra jednostka dla początkujących żeglarzy. Czarter jachtu Antila 24 to gwarantowana przyjemność.

Limonka, nasza Antila 24 ma bardzo funkcjonalne wnętrze. Mimo niezbyt okazałej długości dzięki szerokiemu kadłubowi w środku jest zaskakująco dużo miejsca. Jacht Antila 24 zadowoli sześcioosobowe załogi, ale jednocześnie wyprawa w dwie osoby jest jak najbardziej możliwa.  Port macierzysty: Ruciane-Nida.

 


Antila 27 Tes 32 Dreamer. Komfort i wygoda.

Spokój masy – tak metaforycznie można określić naszego Tesa. Jednostka jest znakomicie wyposażona (ogrzewanie, lodówka, ster strumienowy, elektryczne kładzenie masztu). Przez niektórych ten typ jachtu nazywany jest „królem Mazur”. My wolimy bardziej dostojne „cesarz” :).

W każdym razie jacht „Słoniu” stacjonuje w porcie w miejscowości Ruciane-Nida.

 

 


Phila-900-nowosc-2014Phila 900. Najmłodsza z mazurskich propozycji Delphia Yachts

Luksus i prestiż. Następczyni jachtu Phila 880 ma znakomite właściwości nautyczne. Phila 900 to po prostu czysta radość żeglowania.

W środku są trzy zamykane kabiny, które pozwalają na wygodne żeglowanie nawet przy stosunkowo licznej załodze. Z kolei dzięki dobrym parametrom żeglarskim uda się „wyregacić” niejednego mazurskiego marudera.

 


Przystań żeglarska Ruciane Nida

Jest to centrum turystyczne tej miejscowości. W pobliżu i samym porcie jest mnóstwo knajp, gdzie można zjeść niezłą rybę, można też kupić gofry czy „szejki”, które latem pozwalają nieco ochłonąć od gorącej mazurskiej atmosfery. Oczywiście istnieje też możliwość aprowizacji na rejs (ważne dla II oficera). Do Biedronki i Polo Marketu trzeba podjechać 3 km do Nidy, ale inne sklepy spożywcze, gdzie w sumie też można wszystko dostać (i to w nie najgorszych cenach) są już w odległości 200 – 300 metrów od portu. Po drodze na dworzec PKS i PKP (jakieś 400 metrów od portu) jest również sklep żeglarski Michała Matli, który dba również o flotę Mazurskich Jachtów. Port Ruciane – Nida to po prostu idealne miejsce na rozpoczęcie rejsu :). Co ważne, jadąc z południa Polski, z Warszawy czy ze Śląska jest to jedna z najbliższych mazurskich przystani. Dla porównania – Węgorzewo jest prawie 100 km, czyli jakieś półtorej godziny drogą dalej!

Wskazówki dojazdu

Łodzie cumujemy w porcie U Faryja, jadąc od strony Pisza należy na wysokości stacji Orlenu skręcić w prawo (jadąc z drugiej strony, w lewo) i zjechać w dół, w kierunku jeziora. Najlepiej zaparkować gdzieś w pobliżu fontanny – szczupaka  i udać się na ostatni pomost. Do końca. W razie co idź pod fontannę i dzwoń. W oczekiwaniu delektuj się szumem wody :). Wszelkie formalności związane z parkowaniem załatwia się z bosmanem Portu u Faryja – Marcinem.

Port Ruciane Nida jest pierwszym większym portem na południe od śluzy Guzianka. Dotarcie tam jachtem ze śluzy na silniku zajmuje jakieś 10 – 15 minut (stawianie żagli nie ma w tym miejscu większego sensu, ponieważ niektóre przesmyki są na pływanie na żaglach naprawdę za wąskie). Z kolei płynąc dalej na południe na  jezioro Nidzkie trzeba złożyć maszt by przepłynąć pod mostem drogowym. Potem drogę wodną na sam „koniec” Mazur, aż do Jaśkowa można pokonać już bez kładzenia masztu. Choć warto pamiętać, że na większej części Jeziora Nidzkiego obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Kamera on-line

Jeśli jednak chcesz zobaczyć Przystań U Faryja na żywo poniżej widok z kamerki internetowej. Obraz odświeża się co około minutę ale trzeba przeładować stronę. „Mazurskie Jachty” stoją w główce ostatniej kei.