Czarter jachtów Ruciane Nida to my!  :)

Wskazówki dojazdu || Jachty do czarteru w Ruciane-Nida || Szczegółowe informacje o porcie

Flota Nautigo w Porcie przy Ośrodku Wczasowym Guzianka w miejscowości Ruciane – Nida. Na terenie mariny za opłatą można zostawić auto, cały obiekt jest monitorowany.

Jachty do czarteru w miejscowości Ruciane Nida

Antila 24.4
Antila 24
Antila 27 Premium/Classic
Janmor 700
Laguna 700
Laguna 730


Zobacz inne jachty w Ruciane Nida »

Przystań żeglarska Ruciane Nida

Jest to miejsce blisko centrum turystycznego tej miejscowości. W pobliżu (15 minut piechotą) i samym porcie jest mnóstwo knajp, gdzie można zjeść niezłą rybę, można też kupić gofry czy „szejki”, które latem pozwalają nieco ochłonąć od gorącej mazurskiej atmosfery. Oczywiście istnieje też możliwość aprowizacji na rejs (ważne dla II oficera). Do Biedronki i Polo Marketu trzeba podjechać 5 km do Nidy, ale inne sklepy spożywcze, gdzie w sumie też można wszystko dostać (i to w nie najgorszych cenach) są już w odległości półtora kilometra od portu. Z resztą podobnie jak dworzec PKS i PKP. Port Guzianka Ruciane – Nida to po prostu idealne miejsce na rozpoczęcie rejsu :).
Co ważne, jadąc z południa Polski, z Warszawy czy ze Śląska jest to jedna z najbliższych mazurskich przystani. Dla porównania – Węgorzewo jest prawie 100 km, czyli jakieś półtorej godziny drogą, dalej!

Wskazówki dojazdu

Wskazówki dojazdu z Pisza (Google Maps), kliknij i nawiguj do nas »

Jachty Nautigo cumujemy w porcie OSW Guzianka. Adres portu to Guzianka 7, Ruciane – Nida, 12-200. Jadąc od strony Pisza należy minąć stację Orlen po lewej stronie, 400 metrów dalej na rondzie pierwszy zjazd. Później około siedmiuset metrów prosto (po lewej komisariat policji, po prawej dawny teren po tartaku za betonowym płotem) do skrzyżowania, na którym trzeba skręcić w prawo. Pozostaje jeszcze most nad śluzą (świetny widoczek) i nasz port macierzysty jest tuż za śluzą, po lewej stronie. W samym porcie tuż za bramą trzeba zjechać w lewo i w dół, gdzie przy kei po lewej stronie cumują jachty Nautigo. Parking w porcie jest płatny u obsługi portu – 30 zł za auto za dobę.
Port Guzianka Ruciane Nida jest pierwszym większym portem na północ od śluzy Guzianka, idealne miejsce by rozpocząć rejs po południowych jeziorach Mazur. Jeśli dobrze wieje, to na żaglach do Mikołajek dopłyniesz w trzy – cztery godziny (nie musisz kłaść masztu, ani się śluzować). Tyle samo zajmie ci dotarcie na jezioro Śniardwy. Z kolei płynąc dalej na południe, na jezioro Nidzkie trzeba złożyć maszt by pokonać śluzę Guzianka, pokonać jezioro Guzianka i przepłynąć pod mostem drogowym. Potem drogę wodną na sam „koniec” Mazur, aż do Jaśkowa można pokonać już bez kładzenia masztu. Choć warto pamiętać, że na większej części Jeziora Nidzkiego obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.