Dobrze żegluje – szybko i na wiatr, w środku dosyć hotelowo, problemem może być skraplanie się wody na suficie.

We flocie Mazurskich Jachtów mamy aż trzy jachty typu Antila 27. Dwa z nich są w wersji Premium (ogrzewanie i silnik 9,8 km), jeden to classic (brak ogrzewania i silnik 6 KM). Oto kilka opinii internautów dotyczących generalnie tego typu jachtów (wątków dotyczących konkretnych egzemplarzy jak np. kwestia niedopasowanego tentu nie uwzględnialiśmy).

Port w Giżycku

Antila 27 waży 3 tony

Tak pisze użytkownik Zenek na stronie  Forum.mazury.info.pl: „To bardzo sprawnie i dobrze żeglujący jacht. Startuje może bez wielkiego przyśpieszenia (trochę masy posiada) ale później dochodzi te jachty, które na początku „odjechały”. Jacht jest bardzo dobrze zrównoważony. Lekko „wiezie” do linii wiatru dopiero przy dość silnych podmuchach. Zero oporów na sterze. Mile zaskoczył mnie miecz jak na swoją wielkość można go spokojnie podnosić bez kabestanu. Jacht doskonały na 6 osób. Jeżeli koja w mesie jest zbyt wąska można odpiąć oparcie na burcie. Siedem osób IMHO to już przesada bo traci się komunikację z koją dziobową. Co do pojemności kokpitu to z powodzeniem mieścił w porcie 10 osób”. Z kolei Przemo 1964 pisał w tym samym miejscu o masie jachtu. – Opinia moja i nie tylko jest bardzo pozytywna. Dobrze wyważona pomiędzy jakością hotelową i nautyczną. Idzie ostro na wiatr. Niestety waży 3 tony i przy minimalnym wiaterku trudno ją rozpędzić, ale masa robi swoje. Natomiast przy większych wiatrach dobrze pływa, trudno ją położyć – wyjaśnia żeglarz.

A 27 dobrze chodzi na ostrych kursach

Użytkownik Dariusz w serwisie mjacht.pl informuje o właściwościach nautycznych jachtu Antila 27. – Bardzo dobra nautyka jachtu. Przy niewielkim wietrze mijaliśmy prawie stojące inne jachty. Wiele spotkanych na wodzie załóg mówiło, że nie podejrzewali, że ten model ma tak dobrą nautykę – twierdzi ten internauta. W podobnym tonie w tej witrynie wypowiada się Krzysztof. – Bardzo dobrze chodzi na ostrych kursach , na pełnych tez sobie radzi. antila 27 promocjaJedyny mankament moim zdaniem to trochę niedopracowana płetwa sterowa choć może to była ,,zasługa” niewielkich luzów na płetwie sterowej. Na pewien problem wskazuje Marulka na forum.mazury.info.pl. w dyskusji o tym jachcie. – Wszystko co mówicie potwierdzam. Włącznie ze skraplaniem się pary wodnej. Niestety zamykane kabiny to bajer za który zapłaciłem całkowicie mokrą pościelą. Żeby jako tako dało się spać wszystkie drzwi musiały pozostać na noc otwarte – opisuje. Za to użytkownika Pseudokibic na sailforum cieszy komfort: „Generalnie łódka bardziej hotelowa niż Maxus 28, ale całkiem przyjemna w prowadzeniu.”

Opinia Mazurskich Jachtów

Antila 27 to jacht, który żegluje całkiem nieźle. Choć nie należy do najlżejszych (dzięki czemu nie przychyla się szybko), to ma sporo żagla (prawie 40 m. kw). W środku jest to rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi (kabina rufowa jest stosunkowo duża i przestronna). Na dziobie jest mniej miejsca, ale plusem jest to, że jest również zamykany. Naszym zdaniem to naprawdę udana konstrukcja, czego dowodem duża liczba tych jachtów na Mazurach.

Skorzystaj i rezerwuj jacht już teraz.