Flota Mazurskich Jachtów NAUTIGO 2017

W tym sezonie nowym jachtem będzie właśnie budowany Tes 32, który zastąpi dzielnego Słonia. Z kolei Phila 900 przestanie być samotna gdyż zyskała… siostrę.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Mimo że zima w pełni, widoki piękne, a po jeziorach można się poruszać na biegówkach bądź latać bojerami, to ekipa Mazurskich Jachtów NAUTIGO nie zasypuje gruszek w popiele, a tym bardziej śniegu.

Oto krótki przegląd jachtów, które będą tworzyły naszą flotę w nadchodzącym sezonie. W sumie jachtów będzie dziesięć, wszystkie zarejestrowane na co najmniej osiem osób. Choć to nie oznacza, że warto na nich pływać w aż tak dużym gronie – nie każdy żeglarz z powodu tłoku lubi czuć się jak szprotka w puszce. Co innego je zjadać :).

Tes 32 – rocznik 2017

Nowością w tym roku będzie właśnie budowany przez Michała Matlę, bosmana – szkutnika Mazurskich Jachtów NAUTIGO Tes 32.  Łajba będzie mogła pomieścić 10 osób, jej wodowanie planujemy tuż po zejściu lodów z jezior czyli pewnie w połowie kwietnia. Oczywiście nie zabraknie takich bajerów jak elektryczna winda do stawiania masztu, lodówka, ogrzewanie czy trzy zamykane kabiny. Wypada tylko mieć nadzieję, że łajba będzie tak dzielna jak nasz dotychczasowy Tes 32 – Słoniu, z którym z łezką w oku się pożegnaliśmy.

Phila 900 – Ruciane Nida

Prawdą głoszoną przez piosenkarzy, jest fakt nieco oczywisty że „do tanga trzeba dwojga”. My zrozumieliśmy to jednak dopiero teraz :). I dlatego będąca w naszej flocie już od trzech lat Phila 900 przywita się z siostrą – ergo w naszej flocie będziemy mieli dwa jachty Phila 900 (rocznik 2014). To jachty, które nieźle chodzą, a jednocześnie zapewniają podobny komfort jak Tes 32. Też mają po trzy kabiny, ogrzewanie oraz lodówki. Nic tylko żeglować.

Laguna 730 – Port u Faryja

Z myślą o wygodnych jest zbudowana w ubiegłym roku Laguna 730 o nazwie Acai. Choć stosunkowo niewielka to także na pokładzie ma lodówkę oraz ogrzewanie. W podobnym rozmiarze, ale bez lodówki i ogrzewania jest nasza Antila 24 – Limonka. Ten rozmiar jachtów wydaje się być idealny dla cztero – pięcio osobowej rodziny, ale bez problemy można je także obsługiwać w zaledwie dwie osoby.

Antila 27 – Mazurskie Jachty

Ten typ jachtów jest najliczniej reprezentowany w naszej flocie. Mamy trzy egzemplarze. Dwie nasze Antile 27 są w wersji Premium (Kiwi i Papaja) – mają ogrzewanie, lodówkę oraz silnik o mocy 9,8 koni mechanicznych. Pod pokładem mają po dwie kabiny i zostały zwodowane w 2013 roku. Ich o rok starszą siostrą jest nasza Antila 27 classic (Pomelo), która różni się tym, że nie ma ogrzewania i ma nieco mniejszy silnik (6 koni mechanicznych). Co łączy nasze jachty typu Antila 27 to fakt, że wszystkie mają znakomite właściwości nautyczne. Stosunkowa duża ilość żagla (prawie 40 metrów kwadratowych) oraz długa linia wodna powodują, że są to jednostki zaskakująco szybkie. Ich atutem jest także to, że sześć osób zmieści się tu naprawdę w komforcie, a niektórzy mogą nawet myśleć o pływaniu załogą ośmiosobową. Ale to raczej opcja dla szczupłych studentów.

Twister 800n na Mazurach

Wreszcie nie możemy zapomnieć o jachtach, które w naszej flocie są najdłużej i od których zaczęła się cała przygoda tworzenia Mazurskich Jachtów NAUTIGO. To nasze Twistery 800 n Mango i Ananas. Zbudowane w 2011 r. w stoczni Raptor Yachts w Białymstoku są naprawdę dzielnymi łajbami, które szczególnie rekomendujemy amatorom dużych przechyłów (te jachty są stosunkowo wąskie). Wielu uważa je za następcę kultowych już na Mazurach jachtów typu Tango. Zabawa żeglarska na jachtach typu Twister 800 n jest przednia.

Jeśli chcesz zarezerwować jacht już teraz, pamiętaj że przy rezerwacji do końca stycznia na tygodniowe rejsy przysługuje ci 20 procent zniżki. Przy decyzji do końca marca wciąż możesz liczyć na rabat, z tym że w wysokości 15 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *