Posprzątajmy razem Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Rusza akcja Dbamy o Mazury!

Dość starych puszek, plastikowych butelek i szklanych butelek. Dość pozostawionych grilli, zmoczonych gazet, torebek pełnych śmieci i nie wiadomo czego jeszcze. Przypływasz na biwak, myślisz o ognisku w sielankowych okolicznościach, a tu zamiast na łonie natury spędzasz czas na wysypisku śmieci. Dość tego! Tak jak kiedyś bohaterowie „Misia” mocno i stanowczo parówkowym skrytożercom powiedzieli nie, tak my teraz mówimy nie zaśmieconym mazurskim bindugom!

Choć będąc na rejsach sami regularnie chodzimy po okolicy z workami na śmieci i nasze szuwary oraz lasy sprzątamy to prawda jest taka, że sami nie damy rady. Sprzątamy Mazury Mazury są zbyt wielkie, a liczba nowych śmieci pojawiających się co roku zbyt duża. Dlatego prosimy żeglarzy i wodniaków o pomoc. Posprzątajcie z nami Mazury. Można by tu używać wielkich słów o globalnym ociepleniu, setkach kilogramów śmieci, które każdy z nas wytwarza co roku, ekologicznym stylu życia, ale po co? Przestańmy gadać – zacznijmy działać. W naszym lokalnym otoczeniu, tu gdzie spędzamy czas na żaglach.

Zniżka 50 proc. za sprzątanie na biwakach!

Rozumiejąc, że nie każdemu chce się grzebać w śmieciach, że lepiej sobie pływać, pójść na spacer czy po prostu śpiewać szanty przy ognisku, mamy dla żeglarzy swego rodzaju zachętę. Ruszamy z akcją Dbamy o Mazury! W tygodniu 07-13 maja dla wszystkich tych, którzy przy okazji swoich biwaków będą sprzątali śmieci na bindugach Mazurskie Jachty NAUTIGO proponują 50-procentową zniżkę na czarter jachtów! W ten sposób można zaoszczędzić grubo ponad tysiąc złotych! By uzyskać taką cenę jedyne czego oczekujemy, to że dostaniemy od Was dokumentację zdjęciową posprzątanych miejsc.
Port w Giżycku
Jak to działa w praktyce? Przypływacie na biwak, wysiadacie na brzeg by nieco rozprostować kości i proszę – od razu trafiacie na miejsce, gdzie dłużej urzędował jakiś wędkarz i najwyraźniej zapomniał po sobie posprzątać. Łapiesz komórkę, pyk – robisz zdjęcie i w dwie – trzy minuty sprzątasz teren. Znowu robisz zdjęcie już posprzątanego terenu. Jeśli po zakończonym rejsie dostaniemy od Was trzy takie materiały dokumentacyjne – biwak przed sprzątaniem i biwak po sprzątaniu – wtedy działa Wasza 50 – procentowa zniżka! Akcja Dbamy o Mazury! jest piękna w swej prostocie.

Dbamy o Mazury!

By nie było problemów i wymówek – udostępnimy Wam również worki na śmieci.
Tak więc raz jeszcze by nie było niedomówień, akcja Dbamy o Mazury! wygląda w skrócie tak: Wy sprzątacie, my w zamian dajemy za to 50 proc. zniżki w terminie 07-13 maja! I wszyscy z tego powodu mamy lepsze samopoczucie.

W razie wszelkich pytań czy chęci włączenia się w sprzątanie – skontaktuj się z nami.