Mazury 2022 Nowe jachty we flocie NAUTIGO

W tym sezonie flota NAUTIGO znów powiększy się o nowe jachty. Z nowości na pewno zwodujemy Lagunę 30 i Antilę 26 cc. A może będzie coś jeszcze…

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Laguna 30 to jacht na Mazury doskonały. Jest bardzo szybka, ma małe zanurzenie pozwalające na łatwe stawanie na dziko i rumpel, co ułatwia manewrowanie w płytkich portach. Jak to duże jachty, posiada też doskonałe wyposażenie – ster strumieniowy, ogrzewanie i lodówkę. No i oczywiście trzy zamykane kabiny. Tym jachtem można żeglować nawet w 10 osób. A w osiem to jest naprawdę komfortowo. Flota NAUTIGO już jednym takim jachtem dysponowała, to był Ananas. Teraz będziemy mieli dwa. W sezonie 2022 do naszej armady (to brzmi dumnie :) dołącza Laguna 30 o nazwie Awokado. Wciąż trzymamy się nomenklatury owocowej.

Antila 26cc i jej siostry.

Flota NAUTIGO miała już wcześniej także jeden jacht Antila 26 cc. By nie było jej smutno pomyśleliśmy, że zadbamy o jej siostry bliźniaczki. Komfortowe, dwukabinowe – idealne dla dużej rodziny, bo także wyposażone w ogrzewanie i lodówkę. Niestety, po raz kolejny okazało się że w dzisiejszych czasach budowa jachtu jest niczym droga wodna usłana wieloma rafami. Jeden nowy jacht Antila 26 cc udało nam się zbudować. Jest to Figa. Niestety, opóźnienia dostawców są tak duże, że nie ma pewności kiedy uda nam się zbudować drugi. A założenie było takie, że w sezonie 2022 flota NAUTIGO będzie miała aż trzy jachty Antila 26 cc. No na pewno będą dwa. Płyniemy pod wiatr, musimy halsować i dopiero okaże się kiedy wejdziemy do bezpiecznej przystani.
Z kolei w tym sezonie pożegnaliśmy się z ostatnią Antilą 27, która miała dwie kabiny. Tak więc obecnie dysponujemy trzema Antilami 27, z których każda wyposażona jest w trzy zamykane kabiny. Podsumowując – wśród jachtów średniej wielkości mamy dwie Antile 26, trzy Antile 27 i nieco bardziej rozbrykanego Twistera 800 n.

Flota NAUTIGO – duuuże jachty

Dla chcących żeglować w większym gronie, czyli w osiem czy 10 osób mamy w sezonie 2022 wspominane wyżej Laguny 30. Z dużych jachtów z rumplem jest jeszcze Antila 30, która jest nawet bardziej elegancka, a nautycznie prawie tak samo dobra.

Mazury jesienią

Z opcji bardziej „hotelowych” do Twojej dyspozycji oddajemy dwa jachty Tes 32 Dreamer. To konstrukcja na Mazurach znana doskonale. Nie jest to jacht najbardziej zwinny i najszybszy – ba niektórzy mogli by go nazwać wręcz kolubryną – ale za to jest naprawdę wygodny. Dysponuje m.in. elektrycznym podnoszeniem i opuszczaniem masztu. Wreszcie amatorzy duuużych jachtów we flocie NAUTIGO mogą wybrać Antilę 33. Ten jacht ma bardzo charakterystyczną sylwetkę, ponieważ posiada aż dwa koła sterowe, co na Mazurach jest ewenementem.

NAUTIGO Antila 33

Flota NAUTIGO – małe jest piękne

Ale czasami człowiek musi, bo się udusi, a tu nikt z nim nie chce płynąć. No nikt poza najwierniejszą załogą, czyli na wodę ruszają dwie, trzy czy cztery osoby. No albo nawet pięć. Wtedy warto wziąć mniejsze jednostki. Raz, że człowiek – żeglarz, się mniej narobi. Dwa, że zawsze korzystniej cenowo. W tym segmencie – jachtów do długości kadłuba 7,5 metra, które nie wymagają patentu najwięcej we flocie NAUTIGO jest jachtów Antila 24.4.

Mazury 2021

One oczywiście również mają ogrzewanie i lodówkę, a dwie z pięciu foki samohalsujące. Podobna jest Laguna 730 o dźwięcznej nazwie Acai. To takie jagody, co się je z płatkami owsianymi ?. Wreszcie jest też Antila 24 – Limonka, która jest znacznie tańsza, ale nie ma ogrzewania i lodówki.
I wreszcie jak to mawiają bracia Anglosasi, last but not least, we flocie NAUTIGO mamy także dwa jachty motorowe: Janmora 700 i Lagunę 700. Jak same nazwy wskazują, oba mają po siedem metrów długości, żaden z nich do obsługi nie wymaga także patentu. Jak ktoś akurat nie ma werwy na ciągania fałów czy innych szotów, to jest to zupełnie przyjemne odmiana.

Jeden Komentarz do artykułu “Mazury 2022 Nowe jachty we flocie NAUTIGO

 • 7 kwietnia, 2022 at 5:12 pm
  Permalink

  A hoj Przygodo!
  Flota całkiem przyjemna i na różną „kieszeń” Być może uda mi się”wyrwać” na mazurskie żegl owanie.Może w Lipcu,jeśli uda się dostać wolną jednostkę.
  Życzę udanego sezonu.
  Roman

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *