Duży, komfortowy, lepiej się czuje przy silniejszych wiatrach – tak w skrócie można podsumować opinie użytkowników dotyczące jachtu do czarteru Tes 32 Dreamer.
Jacht jaki jest każdy widzi, ale warto się dowiedzieć o nim czegoś więcej. Poszperaliśmy po różnych zakątkach sieci i cytujemy kilka opinii tych, którzy mieli do czynienia ze zjawiskiem pt. czarter jachtu tes 32 Dreamer.

Test 32 Dreamer na forum – co piszą żeglarze

Tak mówił Favori na sailforum.pl: – Pływałem Tes 32, a w tym roku miałem możliwość pływania Magnam 28. Potwierdzam, że nie są to demony prędkości ale za to sprawdzone, wygodne konstrukcje. Gdybym miał wybierać (do floty czarterowej) wziąłbym Tes 32 Dreamer. Pewnie różnica w cenie nie wielka a w komforcie ogromna – pisze żeglarz i dodaje, że Tes 32 to faktycznie stodoła, pojemny i wygody jacht. – Widziałem w Hiszpanii sporą flotę Tesów 32, pływają po morzu i wszystkie są mieczowe. Wg opinii ludzi, sprawują się świetnie. Myślę, że kłopoty w marinach z TESem 32 są identyczne jak z każdym innym jachtem tej długości w rękach niedoświadczonych sterników. W sumie, to nie jest taki duży jacht, szczególne na morzu:). Jeśli chodzi o wygląd, to kwestie gustu. Na pewno T32 wyróżnia się stylistyką wród innych jachtów – wyjaśnia.

Tes 32 Dreamer czeka na żeglarzy w Ruciane Nida
W podobnym tonie wypowiadał się na tym samym forum Misiek – Jest to całkiem fajna i obszerna łódka. Najciekawszy to był silnik stacjonarny. Dzięki temu można było sobie całkiem szybko pomykać, podładować akumulatorki itp. (jak nie wiało oczywiście :D ) Troche tępo „chodzi” na wiatr. Płynęliśmy w 2 małżeństwa z dziećmi i trudno byłoby mi wyobrazić sobie na Mazurach wygodniejszy jacht.
Spokojny jacht dla rodziny
Za to bardziej analitycznie do zagadnienia podszedł Darek – Pływałem na Tesie32 w roku 2004 – w 6 dorosłych osób. Tes był w wersji z silnikiem stacjonarnym i kołem sterowym.
Plusy:

  • fajna zabawa z silnikiem i kołem sterowym, całkiem fajna motorówka.
  •  bardzo dużo miejsca dla całej zalogi.
  •  szczęśliwa dla wędkarzy (50 cm szczupak na Kisajnie) :)

Minusy:

  •  ciężko dojść do brzegu na dziko (trzeba się nastawić na noclegi w portach, bądź na budowanie 5 metrowych pomostów)
  •  jeszcze nigdy nie zaliczyłem tylu nieoznaczonych kamieni,
  •  praktycznie niesterowny na wstecznym – jest to wyjątkowo kłopotliwe w porcie,

Generalnie jestem zadowolony z tygodniowego rejsu, ale nie zdecyduje sie na ponowny czarter – raz wystarczy – pisze ten użytkownik sailforum.
O ile faktycznie jacht Tes 32 Dreamer czasem nie pozwala na dojście do samego brzegu, to już szorowanie po kamieniach trudno zwalać na rodzaj jachtu – to raczej brak umiejętności sternika. Tak o ten jacht opisał czarter ujący Mariusz w serwisie mjacht: „Dość wolny, duży dobrze radzi sobie przy silnym wietrze. Rodzinny.” Oczywiście różnych opinii w necie znaleźć można znacznie więcej, wybraliśmy takie, które w opinii Mazurskich Jachtów się co jakiś czas powtarzają i nie dotyczą egzemplarzy szczególnych np. takich gdzie armator zupełnie o jacht nie dba.

Opinia MJ: Tes 32 to dobry jacht rodzinny

Jacht Tes 32 Dreamer w czarter powinni brać żeglarze, którzy lubią wygodę. W środku jest naprawdę sporo miejsca, oczywiście również lodówka, ogrzewanie czy telewizor. Jeśli chodzi o właściwości nautyczne to warto pamiętać, że jest to duża łajba, która siłą rzeczy potrzebuje nieco wiatru by się rozbujać. Na pewno nie należy do najszybszych na Mazurach. Za to przy tych silniejszych wiatrach jest ona stabilna Jeśli chodzi o jej prowadzenie to mimo dużego rozmiaru ster strumieniowy pozwala wejść praktycznie w każde miejsce w porcie. Pamiętajcie, że nasz Słoniu ma hydrauliczne koło sterowe i elektryczne kładzenie masztu. Z kolei podchodząc do brzegu w niektórych miejscach trzeba się liczyć z tym, że stając na dziko zawsze trzeba stać dziobem do brzegu – silnik jest zabudowany w studzience. Wracając jeszcze do wygody – jacht ma trzy zamykane kabinę i stosunkowo dużą mesę. Sprawdźcie sami. Tutaj znajdziecie naszą ofertę czarteru jachtu Tes 32