Śluzowanie Guzianka sezon 2024

W tym sezonie działają już obie śluzy. Choć Guzianka I (stara śluza) daje pierwszeństwo statkom, to jeśli one nie płyną, śluzowane są także jachty żaglowe

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Remont, remont i po remoncie. Przedostanie się jachtem np. Antila 24.4 z Jeziora Bełdany na południe w stronę Jeziora Nidzkiego było w ubiegłym roku obarczone dużym ryzykiem czekania. Mój osobisty niechlubny rekord to prawie trzy godziny, co opisałem tutaj. Rozwiązaniem tej sytuacji było śluzowanie się we wczesnych godzinach porannych bądź popołudniowo – wieczornych. Wszystko dlatego, że gruntowny remont został przeprowadzony na śluzie Guzianka I. W sumie trudno się dziwić – budowla liczy prawie 150 lat – powstała w 1879 r.

fot. Wody Polskie

Śluza Guzianka remont skończony

Ubiegłoroczna inwestycja pochłonęła 16 mln zł. Jak informują Wody Polskie, „prace remontowe obejmowały miedzy innymi wymianę wrót górnych i dolnych wraz z kładkami komunikacyjnymi, uszczelnienie i wzmocnienie podłoża oraz wymianę napędów i mechanizmów a także modernizację ubezpieczeń i skarp. Oblicze zmieniły również sterówka i budynek gospodarczy.” Jednym słowem – śluza jest piękna i czeka na żeglarzy. Z kei Nautigo mamy do niej rzut beretem, a tak wyglądało rok temu  śluzowanie w Guziance II.

Śluzowanie Guzianka sezon 2024. Kontakt i cena

W jakich godzinach działają śluzy w sezonie 2024? Na razie podano informacje dotyczące tylko maja. I tak Guzianka I działa od godz. 10 do godz. 19, a Guzianka II od godz. 09 do godz. 17. Jakby coś było niejasne, to zawsze można zadzwonić telefony to 532 032 806 (Guzianka I) i 532 032 066 (Guzianka II).
W czerwcu najpewniej godziny otwarcia jeszcze się wydłużą, ale to jest uzależnione od tego czy uda się znaleźć odpowiednią liczbę pracowników.

Guzianka sezon 2024. Ile kosztuje śluzowanie w sezonie 2024?

Jak zawsze, ceny są bardzo przystępne. Śluzowanie kosztuje 9.40 zł za jacht, a z ulgą studencką wychodzi połowa tego, czyli 4,70 zł. Pamiętaj, że płatność jest gotówką i warto mieć ze sobą odliczoną kwotę, albo po prostu odpowiednio 10 i 5 zł i nie upominać się specjalnie o resztę.
Przypominam także, że przy podejściu do śluzy statki pasażerskie mają pierwszeństwo, tak więc może się tak zdarzyć, że nawet jeśli jesteście już pierwsi w kolejce, to i tak trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ pierwszeństwo ma statek pasażerski.

Ale mimo tego, takie śluzowanie to zazwyczaj dobra zabawa, a śluzowanie się po raz pierwszy robi naprawdę duże wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *