Ruciane: Jak działa śluza Guzianka jesienią?

Jednym zdaniem: śluza Guzianka działa krócej. Od pierwszego października śluza będzie czynna do godz. 16. Ale najbliższy, czyli ostatni weekend sezonu to wciąż możliwość śluzowania do godz. 19

Promocja SUPER First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2020 !

Na wszystkie jachty na min tydzień, ale tylko do 15 marca!

Szczegóły »

Sezon, sezon i… po sezonie. Jeśli masz ochotę pożeglować z nami to najbliższy weekend 28-30 września to ostatnia szansa. W pierwszych dniach października wyjmujemy łajby z wody. Prawdopodobieństwo przymrozków robi się coraz większe, a jak wiadomo lód jachtom nie służy.

Jeszcze do niedzieli śluza Guzianka, która łączy Ruciane Nida i jezioro Nidzkie oraz Guzianka ze szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, będzie czynna do godz. 19. Opłata do godz. 16 to 6,64 zł (warto mieć to odliczone), a później 13,28. Teraz ruch jest już naprawdę mały i o żadnych kolejkach do śluzy nie ma mowy.

Na co zwrócić uwagę przy śluzowaniu? Przede wszystkim warto mieć na burcie jak największą liczbą odbijaczy, a na pokładzie bosak i pagaje na w razie czego. Śluzując się w dół w żadnym przypadku nie należy knagować lin. „Jadąc w górę” można tak zrobić, choć lepiej po prostu wydelegować członków załogi by te cumy kontrolowali ręcznie.

Co ciekawe, śluza Guzianka została wybudowana aż 133 lata temu! I choć plotki o jej powiększeniu ciągle nie milkną, to wydaje się że w podobnej formie będzie działać jeszcze drugie tyle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *