Ruciane: Jak działa śluza Guzianka jesienią?

Jednym zdaniem: śluza Guzianka działa krócej. Od pierwszego października śluza będzie czynna do godz. 16. Ale najbliższy, czyli ostatni weekend sezonu to wciąż możliwość śluzowania do godz. 19

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Sezon, sezon i… po sezonie. Jeśli masz ochotę pożeglować z nami to najbliższy weekend 28-30 września to ostatnia szansa. W pierwszych dniach października wyjmujemy łajby z wody. Prawdopodobieństwo przymrozków robi się coraz większe, a jak wiadomo lód jachtom nie służy.

Jeszcze do niedzieli śluza Guzianka, która łączy Ruciane Nida i jezioro Nidzkie oraz Guzianka ze szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, będzie czynna do godz. 19. Opłata do godz. 16 to 6,64 zł (warto mieć to odliczone), a później 13,28. Teraz ruch jest już naprawdę mały i o żadnych kolejkach do śluzy nie ma mowy.

Na co zwrócić uwagę przy śluzowaniu? Przede wszystkim warto mieć na burcie jak największą liczbą odbijaczy, a na pokładzie bosak i pagaje na w razie czego. Śluzując się w dół w żadnym przypadku nie należy knagować lin. „Jadąc w górę” można tak zrobić, choć lepiej po prostu wydelegować członków załogi by te cumy kontrolowali ręcznie.

Co ciekawe, śluza Guzianka została wybudowana aż 133 lata temu! I choć plotki o jej powiększeniu ciągle nie milkną, to wydaje się że w podobnej formie będzie działać jeszcze drugie tyle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *