Mazury 2022. Sprawdź 5 imprez nieoczywistych

Żeglować, ale jednocześnie podziwiać nietypowe samoloty na Mazury AirShow 2022, obejrzeć walkę średniowiecznych rycerzy albo po prostu dobrze się pośmiać? Na Mazurach wszystko jest możliwe – sprawdź gdzie i kiedy

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »
Jachty to podstawa, co do tego nikogo roztropnego przekonywać nie trzeba ?. Ale jak wiadomo, nie samym chlebem człowiek żyje, a żeglarz też człowiek i czasem innej rozrywki niż halsowanie też by zaznał. Z myślą o tym przygotowaliśmy krótki wykaz imprez nietypowych na Mazurach.

Mazury AirShow 2022

Dla tych, którzy jednak nie chcą schodzić z jachtu, ale chcą poszerzyć doznania, idealną opcją może być Mazury AirShow. W sezonie 2022 zaplanowane jest na 6 i 7 sierpnia. Impreza w ostatnich dwóch latach nie odbyła się z powodu pandemii, tak więc tym bardziej warto wybrać się wtedy na jezioro Niegocin. Spokojnie płynąc sobie jachtem czy to będzie Antila 24.4 czy Laguna 30 możesz wtedy podziwiać wodnosamoloty lądujące w pobliżu ?.

Mazury AirShow 2022

Mazury AirShow 2022

Mazury AirShow odbywa się w Giżycku, na i nad jeziorem Niegocin, a lotniskiem bazowym jest Kętrzyn-Wilamowo. W 2019 r. można było podziwiać m.in. śmigłowce bojowe Mi-24 i AH-64 Apache. Głośne są nieznośnie, ale i tak to nic w porównaniu np. z samolotami F – 16.
Znacznie szybciej, bo już w dniach 10 – 12 czerwca odbędzie się 78. Rajd Polski. W tym roku na szutrach wokół Mikołajek ścigać się będzie ponad 100 załóg. To raczej nie moja bajka, ale dla entuzjastów sportów motorowych to nie lada gratka. W każdym razie ci, którzy lubią ciszę i spokój, w tych dniach na pewno powinni omijać Mikołajki.

Ryn – Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria

Za to w dniach 12-14 sierpnia odwiedzając Ryn, gdzie porty są bardzo gościnne, można teleportować się w czasy średniowiecza. Zazwyczaj można tu podziwiać walki rycerzy, ale też zobaczyć dawnych rzemieślników przy pracy, a nawet samemu jej spróbować. Impreza szczególnie godna polecenia dla żeglarzy z dziećmi.
Z kolei raczej bez dzieci do odwiedzenia jest Mazury Stand Up Festival, który odbędzie się w giżyckiej Twierdzy Boyen 30 lipca. Jak wiadomo, to popis humoru ciętego i często niecenzuralnego, dlatego zdecydowanie dla dorosłych. Ta impreza jest biletowana.

Mazury – regaty Dezet

Żeby nie było, że z tych pięciu atrakcji nietypowych, żadna nie jest żeglarska albo w temacie jachty. W dniach 13 – 14 sierpnia w Giżycku odbędzie się impreza – Ratujmy Dezety. XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ. Pomijam już nawet to, że regaty odbywają się na tej, jakże kultowej jednostce. Co istotne – one trwają 24 godziny! To zabawa dla tych, którzy lubią emocje nietypowe ?. No i oczywiście chcą się nieco zmęczyć. Z istotnych informacji – załoga musi liczyć co najmniej ośmiu członków bądź członkiń, ale na pokładzie mogą być tylko dwa wiosła! Oto fragment regulaminu: „Dopuszcza się użycie wyłącznie wioseł drewnianych, bez jakiejkolwiek formy mocowania ich w dulkach, stelażach, wiązaniach, bolcach, itp.” To się nazywa prawdziwy old school ?.

Impreza Gdzie? Kiedy?
Rajd Polski Mikołajki 10-12.06.2022
Mazury Stand Up Festival Giżycko 30.07.2022
Mazury AirShow Niegocin 06-07.08.2022
Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria Ryn 12-14.08.2022
Ratujmy dezety – regaty 24-godzinne Giżycko 13-14.08.2022

Promocja First Minute.
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *