Laguna 730 – nowy jacht we flocie Mazurskich Jachtów

Laguna 730 to jednostka żwawa, stosunkowo niewielka, a jednocześnie bardzo komfortowa. Przedstawiamy najnowszy jacht w naszej flocie. Pierwsze wodowanie już za kilka tygodni. Zdjęcia jeszcze ze szkutni.

Także w szczęśliwym, miejmy nadzieję, 2016 r. Mazurskie Jachty nie zasypują gruszek w popiele. W tym roku  znów powiększamy flotę. Najmłodszą jednostką będzie budowana jeszcze w szkutni Michała MatliLaguna730_1

Laguna 730

Jak sama nazwa wskazuje, jest to jednostka stosunkowo niewielka. Ma to dwie główne konsekwencje. Po pierwsze jest to jacht, którym żegluje się stosunkowo łatwo – maszt nie waży „milion”, a manewry w portach są prostsze niż pływanie jachtem o metr dłuższym. Po drugie, Laguną 730 przyjemnie żegluje się nawet w trzy – cztery osoby. Tu nie potrzeba tylu rąk do pracy, a i pracy jest jakby mniej. Oczywiście konsekwencją jest także to, że w środku jest mniej miejsca niż w jachtach ośmio – czy dziewięcio- osobowych.Laguna730_2

Jeśli mielibyśmy określić właściwości nautyczne tej jednostki to umieścilibyśmy ją gdzieś między jachtem Antila 24 (Limonka) a jachtami Twister 800 n (Ananas i Mango). Chodzi ona znacznie żwawiej niż ta pierwsza, a jednocześnie nie łapie tak szybko przechyłu jak te drugie. Na jachcie Laguna 730 nie potrzeba pięciu potężnych facetów na jednej burcie by balastować. Wystarczy ich ze trzech :).

Nowy, komfortowy jacht Ruciane Nida

Co jest nietypowe, mimo niedużego rozmiaru nasza Laguna 730 jest bardzo komfortowa. Na jachcie zainstalowaliśmy zarówno ogrzewanie jak i lodówkę. Takie rozwiązanie wydaje się predestynować tą łajbę dla rejsów w gronie stosunkowo niewielkim (na nasze oko maksymalnie jakieś 5 – 6 osób), ale za to lubiącym komfort. Dzięki ogrzewaniu bez strachu przed nocnym marznięciem można szukać żeglarskiej przygody także w miesiącach takich jak maj, wrzesień czy październik.Laguna730_3

Oczywiście zawsze fajne jest to, że jacht jest spod igły czy raczej prosto ze stoczni. Mówiąc wprost: nowiutki. Choć w Mazurskich Jachtach o nasze jednostki bardzo dbamy (nasze silniki są serwisowane przed każdym sezonem, regularnie ozonujemy i pierzemy materace, w tym roku m.in. spolerowaliśmy burty w Twisterach), to czasem miło jest poczuć zapach nowości :).

Ostatnie prace w tym jachcie prowadzone są jeszcze w szkutni Michała Matli w miejscowości Ruciane – Nida. Nowy jacht Laguna 730 powinien być wodowany w ostatnich dniach marcach, w kwietniu go opływamy (z jachtami jest trochę jak z nowymi autami – muszą się dotrzeć), a już na majówkę będzie w pełnej gotowości dla Klientów Mazurskich Jachtów.

Szczegóły techniczne tej jednostki, która stacjonuje oczywiście w porcie Ruciane Nida, znajdziecie tutaj. Co prawda nie mamy jeszcze zdjęć pod pełnymi żaglami, ale uzupełnimy to tuż po wodowaniu.

Rezerwuj jachty już teraz i skorzystaj z naszej promocji First Minute – przy rezerwacji tygodniowych czarterów do końca marca obowiązuje 15 procent zniżki! Oczywiście nowy jacht Laguna 730 też już można zaklepać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *