Laguna 730 – nowy jacht we flocie Mazurskich Jachtów

Laguna 730 to jednostka żwawa, stosunkowo niewielka, a jednocześnie bardzo komfortowa. Przedstawiamy najnowszy jacht w naszej flocie. Pierwsze wodowanie już za kilka tygodni. Zdjęcia jeszcze ze szkutni.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Także w szczęśliwym, miejmy nadzieję, 2016 r. Mazurskie Jachty nie zasypują gruszek w popiele. W tym roku  znów powiększamy flotę. Najmłodszą jednostką będzie budowana jeszcze w szkutni Michała MatliLaguna730_1

Laguna 730

Jak sama nazwa wskazuje, jest to jednostka stosunkowo niewielka. Ma to dwie główne konsekwencje. Po pierwsze jest to jacht, którym żegluje się stosunkowo łatwo – maszt nie waży „milion”, a manewry w portach są prostsze niż pływanie jachtem o metr dłuższym. Po drugie, Laguną 730 przyjemnie żegluje się nawet w trzy – cztery osoby. Tu nie potrzeba tylu rąk do pracy, a i pracy jest jakby mniej. Oczywiście konsekwencją jest także to, że w środku jest mniej miejsca niż w jachtach ośmio – czy dziewięcio- osobowych.Laguna730_2

Jeśli mielibyśmy określić właściwości nautyczne tej jednostki to umieścilibyśmy ją gdzieś między jachtem Antila 24 (Limonka) a jachtami Twister 800 n (Ananas i Mango). Chodzi ona znacznie żwawiej niż ta pierwsza, a jednocześnie nie łapie tak szybko przechyłu jak te drugie. Na jachcie Laguna 730 nie potrzeba pięciu potężnych facetów na jednej burcie by balastować. Wystarczy ich ze trzech :).

Nowy, komfortowy jacht Ruciane Nida

Co jest nietypowe, mimo niedużego rozmiaru nasza Laguna 730 jest bardzo komfortowa. Na jachcie zainstalowaliśmy zarówno ogrzewanie jak i lodówkę. Takie rozwiązanie wydaje się predestynować tą łajbę dla rejsów w gronie stosunkowo niewielkim (na nasze oko maksymalnie jakieś 5 – 6 osób), ale za to lubiącym komfort. Dzięki ogrzewaniu bez strachu przed nocnym marznięciem można szukać żeglarskiej przygody także w miesiącach takich jak maj, wrzesień czy październik.Laguna730_3

Oczywiście zawsze fajne jest to, że jacht jest spod igły czy raczej prosto ze stoczni. Mówiąc wprost: nowiutki. Choć w Mazurskich Jachtach o nasze jednostki bardzo dbamy (nasze silniki są serwisowane przed każdym sezonem, regularnie ozonujemy i pierzemy materace, w tym roku m.in. spolerowaliśmy burty w Twisterach), to czasem miło jest poczuć zapach nowości :).

Ostatnie prace w tym jachcie prowadzone są jeszcze w szkutni Michała Matli w miejscowości Ruciane – Nida. Nowy jacht Laguna 730 powinien być wodowany w ostatnich dniach marcach, w kwietniu go opływamy (z jachtami jest trochę jak z nowymi autami – muszą się dotrzeć), a już na majówkę będzie w pełnej gotowości dla Klientów Mazurskich Jachtów.

Szczegóły techniczne tej jednostki, która stacjonuje oczywiście w porcie Ruciane Nida, znajdziecie tutaj. Co prawda nie mamy jeszcze zdjęć pod pełnymi żaglami, ale uzupełnimy to tuż po wodowaniu.

Rezerwuj jachty już teraz i skorzystaj z naszej promocji First Minute – przy rezerwacji tygodniowych czarterów do końca marca obowiązuje 15 procent zniżki! Oczywiście nowy jacht Laguna 730 też już można zaklepać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *