Boot Dusseldorf 2016 – największe targi żeglarskie w Europie

Największe. Przynajmniej tak się o nich mówi. Byliśmy, sprawdziliśmy – są wystarczająco duże, by zakręciło się w głowie. Na targach Boot Dusseldorf zawroty powoduje zarówno liczba jak i wielkość jednostek, jak też szerokość oferty czarterów. Były i polskie akcenty: interesujące jachty czy też ku naszemu pewnemu zdziwieniu biuro promocji turystycznej Wielkopolski.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Bavaria, Jeanneau – pomarzyć można

Do Dusseldorfu przyjeżdża się między innymi połazić po naprawdę dużych jednostkach. Robią wrażenie – zarówno wielkością jak i ceną. Pierwsze kroki skierowaliśmy więc do Jeanneau.

Jeanneau 64
Jeanneau 64

Największa wystawiana na targach Boot Dusseldorf jednostka mierzyła 64 stopy, czyli bagatela jakieś 20 metrów. Koszt to zaledwie 1 063 860 Euro. Przez ciekawość policzyliśmy ile musi pracować na tę łajbę przeciętny Polak (średnie wynagrodzenie wg GUS to ok 3080zł netto). Otóż przeciętny Polak, żeby kupić Jeanneau 64 musi pracować 126 lat, dokładnie 126 lat i 7 miesięcy :). Jedyny problem w tym, że żeglować to będą chyba jego wnuki.

Nie zmienia to faktu, że jednostka jest imponująca. Zerknij tylko na zdjęcia. Nie będę rozczulał się nad wielkością kabin, ich przestronnością czy nawet silnikiem. Powiem szczerze, na mnie największe wrażenie zrobił grill elektryczny wbudowany w kokpicie. Niby nic dziwnego, ale my w  Mazurskich Jachtach raczej nie zgadzamy się na grillowanie na łajbie. Może to po prostu kwestia tego, że Antila 27 ma trochę mniej przestrzeni w kokpicie.

Mniejsze jednostki, np Bavarii czy innych stoczni też biły się o żeglarza wszelakimi wygodami: prysznice, szerokie zejściówki, platformy kąpielowe itd.  Co ciekawe, nominacje kategorii Family Cruiser zdobył polski Maxus 26. Trochę się smutno prezentował na targach, taki samotny, mały :|, ale go doceniono. Cieszymy się.  Mimo że Ahoj to nasza konkurencja, którą przy okazji pozdrawiamy.

Polskie Akcenty na targach Boot Dusseldorf: Delphia, Maxus, Viko, Pętla Wielkopolska

Jak wiadomo 90 proc. polskiej produkcji jachtów idzie na eksport i mamy jeden z silniejszych klastrów stoczniowych w Europie. Mimo to polska specjalność to jachty raczej małe. I dobrze, małe jest piękne. Na Boot Dusseldorf odwiedziliśmy stoisko Delphia Yachts. Przecież Phila 900 jest w naszej flocie, a jest to względna nowość, więc chcieliśmy zobaczyć wersję „full wypas”.

Niestety, nie doszukaliśmy się jej na targach. Delphia wystąpiła z czterema jednostkami pod swoją marką, z czego tylko jednym jachtem żaglowym. Ciekawą propozycją od Delphi jest Maxi. Jest to szwedzka marka, przejęta przez Polaków. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Maxi była bliska upadkowi i stocznia w Olecku zdecydowała o jej uratowaniu. Ta marka ma ciekawy styl, bardzo klasyczny w sensie linii wykończenia wnętrza. Jak wspomniałem, na targach było obecne z dość dużym stoiskiem Biuro Promocji Turystyki Wielkopolski. Wbrew pozorom, dla lubiących barki to może być ciekawa propozycja. Oczywiście zaraz po Mazurach :). Na szlaku sporo nowoczesnych marin, które wyglądają na przyjemne i zadbane.

Czarter Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Baleary, Kanary – płyń gdzie chcesz

I tak to płynnym (jak na żeglarzy przystało) ruchem przechodzimy do kolejnej hali targowej. A w niej praktycznie cały świat stoi otworem. Z nietypowych rzeczy zwróciła moją uwagę oferta holenderska. Holandia, głównie kojarzona z barkami ma okazuje się dość bogatą (i niedrogą) ofertę jachtów żaglowych. W sumie interesująca propozycja, bo żeglowanie po wodach zamkniętych można łączyć z morzem.
Niezmiennie świetną opcją są  Wyspy Kanaryjskie. Z trzech powodów. Po pierwsze bardzo dobra jest cena. Jednostki są około 30 proc. tańsze niż np. na Balearach. Po drugie, można tam z Polski w miarę tanio dolecieć. A  po trzecie, o czym jeszcze będziemy pisać, Kanary są bardzo przyjazne żeglarzom. Fakt, że żeglarstwo tam ma inny charakter, raczej więcej jest w tym plażowania i relaksu niż ostrej walki z żywiołem. Ale kto powiedział, że całe życie to walka? Leniuchowanie i imprezowanie też ma czasem swój urok. Szczególnie w pełnym słońcu :).

Chorwacja – królowa czarteru na ciepłych wodach

Nie trzeba nikogo przekonywać, że z naszej, polskiej perspektywy Chorwacja to bardzo fajny kierunek. Mnogość, wysp, wysepek, łatwy i tani dojazd, wręcz gwarantowana pogoda w sezonie. W zasadzie trudno znaleźć jakieś minusy. Stąd też mnogość naszych rodaków wybiera wybrzeże Chorwatów na wywczas.

Mazurskie Jachty na Chorwacji

Tak! Tu dochodzimy do punktu najważniejszego :). Podpisaliśmy z kilkoma firmami czarterującymi jachty na Chorwacji umowy o współpracy. Tak więc mówiąc krótko będzie można za naszym pośrednictwem sięgać po jednostki na wodach ciepłych (chociaż kto powiedział, że Mazury nie są ciepłe – w lecie są: ). My specjalnie dla Ciebie będziemy pilnować super promocji i ofert u naszych partnerów. Ale o tym jeszcze od nas usłyszysz. Koniecznie zapisz się na nasz newsletter, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 

3 komentarze/y do artykułu “Boot Dusseldorf 2016 – największe targi żeglarskie w Europie

 • 31 stycznia, 2016 at 11:45 pm
  Permalink

  Poprawnie powinno być napisane „w Chorwacji”. Pzdr

  Reply
 • 1 lutego, 2016 at 12:41 pm
  Permalink

  Piękne jednostki, tylko żal, że brak wolnych 100 000 Euro.

  Reply
 • 1 lutego, 2016 at 8:04 pm
  Permalink

  Świetna relacja. Dziękuję!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *