Jachty Motorowe ceny. Od czego zależy koszt czarteru?

Wielkość i wyposażenie, rok budowy, termin wypożyczania i port macierzysty – to najbardziej istotne czynniki kształtujące ceny. Jachty motorowe nie różnią się pod tym względem od żaglowych.

Wybierasz się na Mazury i masz na celowniku jachty motorowe? Ceny wahają się od stu złotych z hakiem do ponad tysiąca złotych za dobę czarteru. Nawet mając stosunkowo duży budżet, warto wiedzieć jakie czynniki kształtują cenę kabinowych jachtów motorowych.

Jachty motorowe wyposażenie

Pierwszy z nich to oczywiście wielkość oraz wyposażenie. Kabinowe jachty motorowe na Mazurach mogą mieć sześć czy siedem metrów długości (np. Laguna 700 czy Janmor 700), mogą też być prawie dwa razy większe jak np. luksusowy jacht kabinowy Futura 36. Naturalnym będzie, że mniejsze jachty będą tańsze – do ich budowy potrzeba mniej materiału i pracy by je wykończyć. Co również ważne, znacznie tańszy jest zaburtowy silnik o mocy np. 15 koni mechanicznych niż wbudowane giganty Diesla. Różnicę robi też to, czy ster strumieniowy jest tylko na dziobie czy również na rufie. Czarter jachtów na Mazurach nie jest niczym wyjątkowym – także tu działają prawa ekonomii. Im  więcej armator wyłoży na jednostkę, tym droższa będzie cena za dobę czarteru. To dotyczy także ogrzewania, lodówki, lodówek i wszelkich innych gadżetów typu echosonda, itd. Luksusy kosztują :). Oczywiście nowe jachty motorowe będą nieco droższe niż te np. ośmioletnie. Ale w tym wypadku różnica cen nie jest duża, o ile armator dba o jachty. Np. zadbany jacht Janmor 700 mający cztery lata będzie zapewne kosztował podobnie co nowy Janmor 700.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Kiedy czarterować jachty motorowe? Ceny

Drugą podstawową kwestią wpływającą na pływanie, a raczej na grubość portfela po jego zakończeniu jest termin, kiedy decydujemy się na czarter jachtów na Mazurach. Zdecydowanie najdroższy, często nawet bardziej kosztowny niż środek sezonu na przełomie lipca i sierpnia, jest weekend gdy przypada Boże Ciało. Być może jest to spowodowane tym, że otwierająca sezon majówka (01-03 maja), często bywa jeszcze kapryśna jeśli chodzi o pogodę. Bywa tak, że lód z mazurskich jezior schodzi dopiero w połowie kwietnia. Boże Ciało to pierwszy tzw. przedłużony weekend kiedy można liczyć na ciepło. W tym wypadku czarter jachtów na Mazurach znów poddaje się żelaznym prawom ekonomii, dokładniej prawie popytu i podaży. Liczba chętnych do pływania w te cztery dni jest tak duża, że tak naprawdę trudno jest zdobyć w tym terminie wolny jacht. Stąd wysokie ceny.

Najniższe ceny jachtów motorowych na Mazurach są w maju i we wrześniu. Rosnąć zaczynają w czerwcu, a najwyższe (poza wspominanym Bożym Ciałem) są od połowy lipca do połowy sierpnia. Wtedy bywają nawet dwa razy wyższe niż poza sezonem. No ale pogoda w Polsce mimo globalnego ocieplenia wciąż nie przypomina tej w Chorwacji :). Dlatego pływając w maju czy wrześniu trzeba być gotowym na, delikatnie rzecz ujmując, nieco chłodniejsze dni. Ale zdecydowanie ma to swój urok.

Skąd czarterować kabinowe jachty motorowe

Wreszcie wpływ na ceny houseboatów na Mazurach ma również port macierzysty danej jednostki. Choć warto zaznaczyć, że tu różnice nie są jakoś szczególnie wielkie (nie powinno to być więcej niż kilkanaście procent ceny). Ale prawidłowość jest tak, że im bardziej na południe, czyli bliżej Warszawy, Śląska czy Poznania, tym drożej. Z kolei okazje cenowe łatwiej znaleźć w portach północnych jak np. Węgorzewo. Z tym że jadąc od południa (stąd przybywa ponad 90 procent wodniaków) jest to jakieś półtorej godziny dłużej niż do miejscowości Ruciane – Nida.

Jeśli chodzi o termin, to ważny jest również czas dokonywania rezerwacji. Niektóre firmy stosują zniżki First Minute przy wczesnej rezerwacji (czasem jest to nawet do 20 procent), czasem można też trafić oferty Last Minute. Z tym że to wiąże się z ryzykiem, że kabinowy jacht motorowy, który sobie upatrzyliśmy nie będzie już dostępny. Zazwyczaj czarter jachtów na Mazurach ma też to do siebie, że wracając po raz kolejny do tego samego armatora można liczyć na zniżki dla stałych klientów. Jak to w życiu, lojalność popłaca :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *