Poland Boat Show – zobacz zdjęcia

Sporo jachtów motorowych, nawet pływający dom, ale niewiele z żaglem ☹. W dniach 3-6 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się targi Poland Boat Show

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »
Na tegoroczne targi wodne ruszyliśmy z pewną ekscytacją, ponieważ z powodu pandemii w ostatnich latach targi były odwoływane albo my na nie docieraliśmy. Tak więc tym razem w podwarszawskim Nadarzynie liczyliśmy na powrót do „starych, dobrych czasów”. No miało być pięknie, a wyszło jak zwykle.

Poland Boat Show – jachty motorowe

Zwraca uwagę fakt, że jachty motorowe prezentowane na targach są coraz bardziej „wypasione”. Miejsce do prowadzenia takiej łodzi coraz bardziej przypomina siedzenie w samochodzie, a liczba różnego rodzaju kontrolek może doprowadzić do zawrotów głowy.

Poland Boat Show

Poland Boat Show

Poland Boat Show

Poland Boat Show

Poland Boat Show

Oczywiście moc silników instalowanych w takich jachtach jest coraz większa. Dwa silniki po 250 koni mechanicznych to nie rzadkość, ale pojawia się też coraz więcej rozwiązań napędów alternatywnych m.in. z wykorzystaniem paneli słonecznych. Odbyła się nawet dyskusja panelowa na ten temat. To, że nikt jej nie słuchał, to już inna sprawa ?. W każdym razie jeśli chcecie jakiś zgrabny jacht motorowy, to jest w czym wybierać. Znak czasów: w Olecku pod marką Delphia jachtów żaglowych już się nie produkuje.

Dom na wodzie

Ciekawą propozycją na Poland Boat Show był dom na wodzie Campi 400. Takie coś ma 12 m długości i 4 szerokości. W środku jest salon z kuchnią, dwie malutkie sypialnie i komfortowa łazienka z prysznicem. Na dachu mający ok. 20 m kwadratowych, swego rodzaju pokład „tarasowy”, a na jego drugiej połowie panele słoneczne.

Poland Boat Show

Poland Boat Show

Oczywiście, nie jest to alternatywa dla jachtów żaglowych. Ale już dla domku nad jeziorem jak najbardziej (choć cena w wysokości co najmniej pół miliona złotych może odstraszać). Tego rodzaju twory pojawiły się w ostatnich latach na Mazurach. Nie ma ich jeszcze wiele, ale jest coraz więcej. Czymś takim stajesz sobie w jednym miejscu i możesz stać cały sezon, będąc w naturze. Do pokonywania większych dystansów wydaje się to jednak opcją słabą.

Poland Boat Show jachty żaglowe

Radykalne zdziwienie podczas Poland Boat Show wzbudził u nas brak możliwości obejrzenia większej liczby jachtów żaglowych. Będąc na miejscu nie znaleźliśmy nic. Potem jeden z czytelników doniósł nam, że jesteśmy w mylnym błędzie, b 0 jednak można było obejrzeć cztery jachty żaglowe – m.in. jacht Antila 28.2. Jakim cudem tego nie znaleźliśmy, nie wiem. Tak czy inaczej, jachty żaglowe były cztery, tych motorowych kilkadziesiąt, a może i więcej.

Poland Boat Show – deski

Szukając pocieszenia po rozczarowaniu żaglowym, trafiliśmy na różnego rodzaju deski wodne. W ostatnich latach polskie wody szturmem zdobywają SUPy, czyli deski dmuchane, na których można stać czy siedzieć i sobie spokojnie wiosłować. Swoje stoisko miał producent Uone.

Poland Boat Show

Nowością były za to krótsze deski z elektrycznym napędem, które przy odpowiedniej prędkości nawet wychodzą z wody i „leci się” na hydromieczu. Choć taki sprzęt to wydatek w wysokości niezłego używanego auta, to zapewne w najbliższych latach będzie coraz więcej możliwości by takie cudo wypożyczyć.

Poland Boat Show

Spróbować warto wszystkiego ?. Nawet targów wodnych bez żagli.

5 komentarze/y do artykułu “Poland Boat Show – zobacz zdjęcia

 • 6 listopada, 2022 at 8:33 am
  Permalink

  Jeśli chodzi o jachty żaglowe to przecież były Antila 33 i 28,2, które można było oglądać, a także Tesy 550 i Versus 246. Fakt że było ich mało, ale choć tyle. Same targi mnie rozczarowały, dla motorowodniaka było do wyboru do koloru natomiast dla żeglarza było niewiele, no cóż, szkoda.

  Reply
  • 6 listopada, 2022 at 9:55 am
   Permalink

   Aż sprawdziłem w programie, faktycznie Antila Yachts wśród wystawców. Nie wiem jakim cudem my na nich nie trafiliśmy, bo targi były tylko w dwóch halach…

   Reply
 • 7 listopada, 2022 at 9:56 am
  Permalink

  Tak jak zauważył jeden czytelnik- oprócz Antili były 3 TESy (Magnam, Versus i 550) oraz Calibra 21 i inna, regatowa, kabinowa 24,6 ze stoczni Saturn Yachts bodajże,ale mimo to, bardzo brakowało kabinowych jachtów żaglowych (czeskiego lasera i jednej 18-stopowej regatówki otwartokadłubowej rzecz jasne nie uwzględniłem). Niestety tendencja jest dalej spadkowa i nie wiadomo, czy za rok ktokolwiek z polskich jachtów żaglowych będzie.

  Reply
 • 7 listopada, 2022 at 10:43 am
  Permalink

  Jachty Antila były do obejrzenia w Bielak Czartery, stąd moze nie każdy je znalazł :) Ahoj!

  Reply
  • 7 listopada, 2022 at 1:51 pm
   Permalink

   Ale my nawet u konkurencji byśmy je chętnie podziwiali :).
   Teraz już wiemy, że Pani w recepcji nieco nas wprowadziła w błąd twierdząc, że to tylko jedna hala na tych targach jest :).

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *