Mazury. Sezon 2023 otwarty

Remonty Kanału Łuczańskiego i śluz Guzianka I oraz Karwik to największe utrudnienia, które nas czekają w tym roku na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ale ruszyliśmy z pełną mocą. Mazury. Sezon 2023 otwarty!

W tym roku pierwsze żagle na jeziorach pojawiły się już w kwietniu. Podczas przedłużonej majówki na jeziorach było już sporo jachtów, ale i tak w porównaniu z sezonem, było raczej pusto. Dużej liczby wodniaków spodziewamy się na weekend wokół Bożego Ciała.

Żeglarki mają lepiej!

Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu wszystkie żeglarki zyskują i mogą liczyć na 8 proc. zniżki przy rezerwacji tygodniowych czarterów na Mazurach!
Bądź jak Marie Curie - Skłodowska i nie bój się przełamywać żadnych barier, także tych żeglarskich.

Skontaktuj się z nami »

Czarteruj jacht w zaufanej firmie!
NAUTIGO działa na rynku 12 lat. Opinie w Google 4,9/5

Promocja First Minute.
Czarter Jachtów żaglowych i motorowych
RABAT 10% od cen w cenniku 2024 !


Tylko do 31 stycznia 2024!
Dowiedz się więcej »

Kanał Łuczański remont

Co nas czeka w tym sezonie? W Giżycku remont kanału przecinającego miasto, tego z mostem obrotowym, czyli Łuczańskiego trwa już w najlepsze. Po przebudowie w każdym miejscu ma on mieć głębokość co najmniej 1,6 m. Nawet takie jachty jak Tes 32 Dreamer tylko troszkę będę musiały podnosić miecz. Co ciekawe, przy okazji prac budowalnych zrobiono mini wystawę butelek wyłowionych z jego dna. Doskonale widać, że nieobyczajny obyczaj wrzucania opróżnionych flasz po zakończeniu konsumpcji nie powstał jednak u schyłku XX wieku, ale znacznie wcześniej. Dowodem na to osobliwe kształty wyłowionych eksponatów, czyli dziwne butelki mające pewnie i po sto lat. W każdym razie, mamy nadzieję, że na dnie wyremontowanego kanału takich śmieci będzie znacznie mniej. Otwarcie jest planowane na przyszły sezon.

Guzianka I w remoncie

Znacznie bliżej naszego portu w Rucianem, OW Guzianka, jest remontowana właśnie śluza Guzianka I. Wiekowa konstrukcja doczekała się zasłużonego odmłodzenia, ale to oznacza, że w sezonie 2023 czynna będzie tylko nowa śluza, czyli Guzianka II. Jakoś przetrwamy 😊. Tak czy inaczej, nasza flota jest już w gotowości. W sumie można się nawet cieszyć, bo jest lepiej niż na jeziorze Roś, które na ten sezon zostało zupełnie odcięte od Szlaku Wielkich Jezior właśnie z powodu remontu śluzy Karwik.

Mazury. Sezon 2023 otwarty

W każdym razie, mimo remontów, jest gdzie żeglować 😊. Flota Nautigo jest w gotowości. A jak chcecie spojrzeć na Mazury z innej perspektywy, to polecamy m.in. wieżę widokową w Łuknajnie. No i jak zawsze, trzeba zbić piątkę z konikami w okolicach Popielna. Sezon 2023 otwarty już oficjalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *